Lemuria sushi&bar

W ubiegłą sobotę został otwarty nowy lokal kierowany specjalnie do wszystkich miłośników smaków z kraju kwitnącej wiśni. Lemuria serwuje aromatyczną herbatę, ciekawe koktajle oraz oczywiście to, czego nie mogło zabraknąć, czyli sushi.

Sam pomysł na restaurację zrodził się z potrzeby. Jak mówi właścicielka, Magdalena Tsikampoungui „po prostu nie ma takiego miejsca na OFFie” i rzeczywiście jest to jak na razie jedyny taki lokal na Piotrkowskiej 138/140. Właściciele Lemurii postanowili pójść w stronę Orientu i dostarczyć wszystkim dań zrobionych z wysokiej jakości produktów, w tym ze sprowadzanych z Izraela mikroziół czy jadalnych kwiatów, które mają wyróżnić bar spośród innych, znanych już łódzkich lokali z rolkami.

Lemuria sushi&bar

Lemuria z zewnątrz nie odbiega stylistycznie od pozostałych restauracji na OFFie; zachowany został industrialny klimat pofabrycznej Łodzi zmiksowany z nowoczesnymi i kolorowymi akcentami. Wnętrze emanuje szacunkiem do cegły, pomalowanej na delikatną biel, nie zrezygnowano ze stalowych elementów rur i słupów, a całość łączy długi bar, nad którym wiszą ręcznie robione papierowe rybki. Dominuje minimalizm i ewidentny ukłon w stronę Japonii. Nawet krzesła, w kolorach fuksji i pomarańczy nawiązują w swej stylistyce do sztuki orgiami. Wnętrze jest modne i przemyślane, a przy tym harmonijnie wkomponowane w ducha OFF Piotrkowskiej. Cały klimat uzupełniają wiszące papierowe lampy oraz mini lampioniki poustawiane na każdym ze stolików.

Lemuria sushi&bar

Co znajdziemy w menu Lemurii? Same dobrodziejstwa. Począwszy od kuszących przystawek, jak np. Sarade Sake, czyli tatara z łososia lub zupy Miso, przez pozycje kultowe i obowiązkowe, jak Urumaki, Futomaki i Hosomaki, kończąc na Nigiri, Gunkanach i Sashimi. Restauracja oferuje również całe zestawy setów, składające się z 12, 22 i 32 kawałków (w cenach od 46 do 116 zł). Dla mniej obeznanych z tematem sushi, właściciele postanowili stworzyć specjalny katalog, w którym znalazły się zdjęcia z każdą z pozycji z menu.

Lemuria sushi&bar

W sekcji napojów na pierwszym miejscu jest (a jakże!) herbata. Zarówno zielona, czarna japońska, jaśminowa lub wiśniowa, podawana w filiżance lub w dzbanku. Dla miłośników czarnego napoju z kakaowca, Lemuria oferuje espresso, cappuccino czy Japanese Americano. Lokal natomiast jest bardzo dumny ze swoich odżywczych koktajli na bazie owoców i warzyw. Znajdziemy tam np. smoothie o nazwie Zielona Matcha zrobione z wyjątkowej zielonej herbaty matcha, banana, szpinaku, miodu i mleka kokosowego. Do tego też dochodzą świeżo wyciskane soki z cytrusów oraz lemoniady własnego wyrobu – cytrusowa z trawą cytrynową, wiśniowa rozkosz, czy lub też wersja z zieloną herbatą. Będąc jednak w Lemurii przede wszystkim trzeba zamówić sushi. Tutaj nie jest ono serwowane na drewnianej tacy czy zwykłym talerzu; podawane jest na specjalnie wykonanym, grubym kamieniu! Oprócz kamienia/talerza dostajemy również bukiet kolorowych, jadalnych kwiatów.

Lemuria sushi&bar

Właściciele zapewniają też, że kiedy zawita do nas prawdziwe lato otwarty zostanie specjalny ogródek na tyłach lokalu, z pufami i poduszkami. W tej strefie relaksu będzie można siedzieć po turecku i boso, oglądając przy tym wyświetlane filmy. A już teraz dostępne są dla klientów krzesła i ławeczka do siedzenia przed wejściem do restauracji. W przyszłości również ma się pojawić ekran wewnątrz lokalu z projekcjami płynącymi z kraju kwitnącej wiśni.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...