fbpx

Lemuria sushi&bar

W ubiegłą sobotę został otwarty nowy lokal kierowany specjalnie do wszystkich miłośników smaków z kraju kwitnącej wiśni. Lemuria serwuje aromatyczną herbatę, ciekawe koktajle oraz oczywiście to, czego nie mogło zabraknąć, czyli sushi.

Sam pomysł na restaurację zrodził się z potrzeby. Jak mówi właścicielka, Magdalena Tsikampoungui „po prostu nie ma takiego miejsca na OFFie” i rzeczywiście jest to jak na razie jedyny taki lokal na Piotrkowskiej 138/140. Właściciele Lemurii postanowili pójść w stronę Orientu i dostarczyć wszystkim dań zrobionych z wysokiej jakości produktów, w tym ze sprowadzanych z Izraela mikroziół czy jadalnych kwiatów, które mają wyróżnić bar spośród innych, znanych już łódzkich lokali z rolkami.

Lemuria sushi&bar

Lemuria z zewnątrz nie odbiega stylistycznie od pozostałych restauracji na OFFie; zachowany został industrialny klimat pofabrycznej Łodzi zmiksowany z nowoczesnymi i kolorowymi akcentami. Wnętrze emanuje szacunkiem do cegły, pomalowanej na delikatną biel, nie zrezygnowano ze stalowych elementów rur i słupów, a całość łączy długi bar, nad którym wiszą ręcznie robione papierowe rybki. Dominuje minimalizm i ewidentny ukłon w stronę Japonii. Nawet krzesła, w kolorach fuksji i pomarańczy nawiązują w swej stylistyce do sztuki orgiami. Wnętrze jest modne i przemyślane, a przy tym harmonijnie wkomponowane w ducha OFF Piotrkowskiej. Cały klimat uzupełniają wiszące papierowe lampy oraz mini lampioniki poustawiane na każdym ze stolików.

Lemuria sushi&bar

Co znajdziemy w menu Lemurii? Same dobrodziejstwa. Począwszy od kuszących przystawek, jak np. Sarade Sake, czyli tatara z łososia lub zupy Miso, przez pozycje kultowe i obowiązkowe, jak Urumaki, Futomaki i Hosomaki, kończąc na Nigiri, Gunkanach i Sashimi. Restauracja oferuje również całe zestawy setów, składające się z 12, 22 i 32 kawałków (w cenach od 46 do 116 zł). Dla mniej obeznanych z tematem sushi, właściciele postanowili stworzyć specjalny katalog, w którym znalazły się zdjęcia z każdą z pozycji z menu.

Lemuria sushi&bar

W sekcji napojów na pierwszym miejscu jest (a jakże!) herbata. Zarówno zielona, czarna japońska, jaśminowa lub wiśniowa, podawana w filiżance lub w dzbanku. Dla miłośników czarnego napoju z kakaowca, Lemuria oferuje espresso, cappuccino czy Japanese Americano. Lokal natomiast jest bardzo dumny ze swoich odżywczych koktajli na bazie owoców i warzyw. Znajdziemy tam np. smoothie o nazwie Zielona Matcha zrobione z wyjątkowej zielonej herbaty matcha, banana, szpinaku, miodu i mleka kokosowego. Do tego też dochodzą świeżo wyciskane soki z cytrusów oraz lemoniady własnego wyrobu – cytrusowa z trawą cytrynową, wiśniowa rozkosz, czy lub też wersja z zieloną herbatą. Będąc jednak w Lemurii przede wszystkim trzeba zamówić sushi. Tutaj nie jest ono serwowane na drewnianej tacy czy zwykłym talerzu; podawane jest na specjalnie wykonanym, grubym kamieniu! Oprócz kamienia/talerza dostajemy również bukiet kolorowych, jadalnych kwiatów.

Lemuria sushi&bar

Właściciele zapewniają też, że kiedy zawita do nas prawdziwe lato otwarty zostanie specjalny ogródek na tyłach lokalu, z pufami i poduszkami. W tej strefie relaksu będzie można siedzieć po turecku i boso, oglądając przy tym wyświetlane filmy. A już teraz dostępne są dla klientów krzesła i ławeczka do siedzenia przed wejściem do restauracji. W przyszłości również ma się pojawić ekran wewnątrz lokalu z projekcjami płynącymi z kraju kwitnącej wiśni.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...