Łódź świętuje Dzień Św. Patryka

W najbliższą sobotę Irlandczycy i miłośnicy kultury irlandzkiej z całego świata obchodzić będą ważne i radosne święto – Dzień Świętego Patryka. Do celebracji przyłączyły się też łódzkie restauracje. Sprawdźcie, co będzie się działo.

Dni Irlandii w OFF Piotrkowska

Dni Irlandii na OFFie - propozycja od MEG MU

Jak co roku Dzień Świętego Patryka OFF Piotrkowska uczci organizując Dni Irlandii. Przez cały weekend, od 16 do 18 marca restauracje z modnego podwórka zaproszą na dania inspirowane tradycyjną kuchnią irlandzką. Zjecie tu między innymi placek ziemniaczany z łososiem i dressingiem miowodo-musztardowym w Drukarni oraz zieloną propozycję od MEG MU, czyli pikantny krem z warzyw z czarnym sezamem oraz krewetki w chrupiącej, zielonej panierce podane na purée z algami i porach w sosie kokosowym. Wypijecie też zielony koktajl na bazie wina z likierem melonowym. Brush Barber Shop zaprasza natomiast na Jameson Party, czyli imprezę z irlandzką whiskey w roli głównej. W trakcie imprezy będzie można spróbować dwóch przygotowanych na tę okazję koktajli na bazie Jamesona i Jamesona Caskmates. Będą też specjalni goście, którzy świetnie reprezentują motto rodziny Jameson SINE METU, które oznacza „bez strachu”.

Również działające na OFFie studia kulinarne przygotowały coś specjalnego. W niedzielę o 17.00 w Book&Cook odbędą się warsztaty z Asią Banad, która pokaże jak przygotować zdrowe, odpowiednio zbilansowane dania inspirowane kuchniami z różnych stron świata, których motywem przewodnim będzie kolor zielony. Kuchnia Baccaro zaprasza natomiast na zielone warsztaty rodzinne. Mali kucharze w asyście opiekunów ugotują m.in. spaghetti z cukinii a’la bolognese, słodkie babeczki z leśnego mchu i przygotują zielony koktajl.

Irlandzkie menu i koncerty w Irish Pub

Dzień Świętego Patryka w Irish Pubie

Najważniejsze irlandzkie święto uczci też oczywiście łódzki Irish Pub. Tutaj impreza również potrwa trzy dni – od piątku do niedzieli. Przez cały weekend w restauracji zjecie tradycyjne, irlandzkie potrawy. Będzie całodniowe irlandzkie śniadanie, zapiekanka Shepherd’s Pie oraz irlandzki gulasz z piwem Guinness podany z pajdą zapieczonego chleba. W barze nie zabraknie trunków stosownych do okazji – będzie między innymi zielone piwo i oczywiście Guinness. Goście ubrani na zielono mogą liczyć na prezenty, a dla wszystkich zagrają Ceili i Pavel Samokhin. Będzie też można obejrzeć występ iluzjonisty Kamila Scotta i tancerek z zespołu Treblers. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

A także…

Dzień Świętego Patryka w Chill Bar&Bistro

Bistro Chill na Piotrkowskiej 217 z okazji Dnia Świętego Patryka zaprasza na zielony weekend. Będzie zielone piwo i specjalne menu, w którym również królowały będą kolory Irlandii.

Restauracja Novo2 w hotelu Novotel świętowała będzie w piątek. Od godziny 19.30 i będziecie mogli spróbować tutaj tradycyjnych irlandzkich dań oraz piwa Guinness w promocyjnej cenie oraz nauczyć się tańczyć z zespołem Reelandia, przy akompaniamencie muzyki na żywo granej przez zespół Filids.

Przez cały weekend zielonego piwa bez dodatku barwników napijecie się też w Tawernie Pepe Verde i restauracji Galicja w Manufakturze, gdzie w piątek dla gości zagra Lech Dyblik.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...