Łódzka Cafe – nowa śniadaniówka na Zachodniej

Gdy usłyszałyśmy, że w weekend otwiera się najbardziej łódzka kawiarnia, musiałyśmy tam być. Łódzka Cafe, bo tak nazywa się nowy lokal, znajduje się na Zachodniej 21 – a my mamy dla Was relację z otwarcia.

Łódzka Cafe znajduje się na Zachodniej przy skrzyżowaniu z Limanowskiego, tuż obok beżowego pawilonu. W kontraście do chłodnej aury, w kawiarni wita nas ciepłe wnętrze utrzymane w industrialnym klimacie. – Miało być nowocześnie, przytulnie i przyjemnie – mówi Janek, właściciel lokalu.  Wrażenie robi tutaj sufit pomalowany na miętowo oraz duży błękitny napis „śniadania po łódzku!” zawieszony nad barem, dzięki któremu nie ma wątpliwości co do serwowanych dań. Nad wygodnymi tapicerowanymi kanapami znajdziemy drewniane półki oraz ciekawe miedziane lampy, przypominające rurki hydrauliczne.

Łódzka Cafe – nowa śniadaniówka na Zachodniej

Z otwarcia Łódzkiej ucieszą się wszyscy Ci, którzy wyznają zasadę „śniadania przez cały dzień”. W menu znajdziemy klasyki, takie jak jajecznica, jajka sadzone z bekonem i kiełbaskami, czy tosty francuskie z chałki, a za dodatkowe 3 zł możemy dobrać ciepły napój. Karta obejmuje także sałatki, kanapki, bajgle oraz croissanty – idealne do złapania w biegu. Koszt? Śniadania dostaniecie tu w cenie 12-15 zł, pozostałe dania za 13-19 zł.

Łódzka Cafe – nowa śniadaniówka na Zachodniej

Są też ciasta, które na miejscu wypieka Marta, menadżerka lokalu. W dniu otwarcia w gablocie znalazłyśmy Brownie w dwóch wersjach, sernik oraz ciasto marchewkowe, a także bananowca i szarlotkę. Za kawałek ciasta zapłacicie tutaj 9-12 zł. – W planach mamy także wypieki wegańskie i bezglutenowe! – zapewnia Marta, a my wgryzamy się w kawałek Brownie. Jest intensywne w smaku i nie ma wątpliwości, że użyto do niego dużej ilości czekolady. Kolejny plus!

Łódzka Cafe – nowa śniadaniówka na Zachodniej

Kawa w Łódzkiej podawana jest w dużych filiżankach, a ziarna użyte do jej zrobienia pochodzą z łódzkiej palarni kawy Euro Cafe. Znajdziecie tu także sezonowe propozycje, takie jak pierniczkowe latte macchiato, imbirowo-cynamonowe latte macchiato czy  toffeelatte z kajmakiem i bitą śmietaną. Jak zapewnia ekipa, karta będzie zmieniać się sezonowo. Fani zimowych smaków z pewnością będą zadowoleni także z wyboru herbat.

Łódzka Cafe od poniedziałku do soboty otwarta jest w godzinach 7-21, a w niedziele 9-20. Możecie tu wpaść także ze swoimi czworonogami – lokal przyjazny jest zwierzętom.  

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...