Festiwal Win Polskich

Weekend zapowiada się słoneczny, a to najlepiej uczcić kieliszkiem wina. Albo kilkoma, bo okazja ku temu będzie idealna. W sobotę w Klubie Wino odbędzie się czwarta edycja Łódzkiego Festiwalu Win Polskich.

Impreza została zorganizowana po raz pierwszy w 2015 roku. Po trzech edycjach zaliczyła roczną przerwę, ale w tym roku powraca ku radości miłośników polskich win. Ideą wydarzenia jest promocja i prezentacja oferty krajowych winiarzy i ich produktów. A w tej branży, z roku na rok, mamy coraz więcej do powiedzenia. Przekonajcie się o tym odwiedzając Łódzki Festiwal Win Polskich w Klubie Wino w najbliższą sobotę, 18 maja.

Festiwal Win Polskich

Na czym polega wydarzenie? Producenci win z całego kraju zaprezentują swoją ofertę na specjalnych stoiskach przygotowanych w ogródku Klubu Wino przy Piotrkowskiej 217. W ramach głównej części festiwalu, która odbędzie się między 13.00 a 17.00, goście będą mogli przechadzać się między stoiskami i próbować prezentowanych trunków. Koszt udziału wynosi 25 zł plus 5 zł kaucji za kieliszek. Do spróbowania będzie kilkadziesiąt naszych rodzimych win. Każdy znajdzie coś dla siebie, będą wina białe, różowe, czerwone, wytrawne, półwytrawne. Będzie to też wyjątkowa okazja do osobistej rozmowy z producentami i winiarzami.

Festiwal Win Polskich

Po zakończeniu części oficjalnej, pora na tę luźniejszą i swobodniejszą. Goście wydarzenia będą mogli kupować prezentowane wina w promocyjnych cenach na butelki i kieliszki. Restauracja Klubu Wino będzie tego dnia pracowała normalnie, więc do wina będzie można zamówić dania z menu restauracji przygotowane przez Damiana Marchlewicza. Przy ładnej pogodzie jest to świetna okazja do spędzenia miłego wieczoru na świeżym powietrzu z kieliszkiem polskiego wina i pysznym jedzeniem.

Restaurant Week w Klubie Wino

Na Festiwal warto wybrać się wcześnie, bo ilość wina do degustacji jest ograniczona. Podczas wydarzenia swoją ofertę zaprezentują: Winnica Wieliczka, Winnica Kresy, Dom Bliskowice, Winnica Stara Winna Góra, Winnica Pod Lubuskim Słońcem i Winnica Kojder.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...