Łódzkie Nagrody Kulinarne - zwycięzcy

Podczas dzisiejszej gali w hotelu Tobaco, po raz drugi rozdane zostały Łódzkie Nagrody Kulinarne. Poznajcie najlepsze restauracje i kawiarnie roku.

Łódzkie Nagrody Kulinarne to wyróżnienie, którym uhonorowane zostały najlepsze łódzkie restauracje, kawiarnie i osoby związane z lokalną gastronomią. Podczas dzisiejszej, uroczyste gali poznaliśmy laureatów w dziesięciu kategoriach – dziewięciu jurorskich i jednej publiczności. Poznajcie zwycięzców.

Najlepszy wystrój

Za wykreowanie stylowego, nowoczesnego i wyjątkowego wnętrza Łódzką Nagrodę Kulinarną w kategorii Najlepszy Wystrój Roku 2017 otrzymała Farina Bianco. Każdy zakątek tej restauracji odkrywa przed gośćmi coś nowego. Intryguje, buduje atmosferę miejsca i zachęca do spędzania w nim czasu. Wnętrze w harmonijny sposób łączy różne style, w których dobrze odnajdą się goście poszukujący bardzo różnych doświadczeń – od stymulującej przestrzeni na kolację z przyjaciółmi, poprzez przytulne miejsce na kawę, aż po przyjazne otoczenie rodzinnych spotkań. 

Najlepsza Obsługa

Połączenie nienagannego, profesjonalnego serwisu z niezwykle osobistym, naturalnym i nienachalnym podejściem do gości, to wielka sztuka. Nasz tegoroczny laureat w kategorii Najlepsza Obsługa dodatkowo w kreatywny i umiejętny sposób przeszczepił na łódzki grunt standardy obsługi gości zaczerpnięte ze światowych restauracji. W ten sposób powstał lokal, w którym serwis jest dopełnieniem kuchni i buduje atmosferę docenianą przez gości. Łódzką Nagrodę Kulinarną w kategorii Najlepsza Obsługa Roku 2017 otrzymała restauracja Senoritas.

Najlepszy Kelner/Kelnerka

Kelnerka, która swoim profesjonalizmem, osobistym zaangażowaniem w pracę i czarującą osobowością sprawia, że podczas wizyty w restauracji możemy poczuć się ugoszczeni, a nie tylko obsługiwani. Bezpośredniość, takt, poczucie humoru i ogromna wiedza sprawiają, że Łódzką Nagrodę Kulinarną w kategorii Najlepszy Kelner/Kelnerka Roku 2017 otrzymała Aneta Falkowska z restauracji Senoritas.

Ambasador Łódzkiej Gastronomii

Szef kuchni, którego ogromny talent i wiedza w dziedzinie gastronomii doceniana jest w kraju i na świecie. Jest jurorem w najbardziej prestiżowych konkursach kulinarnych, szkoleniowcem i reprezentantem Polski na największych, światowych wydarzeniach branżowych. Swoje umiejętności prezentuje nie tylko gościom swojej restauracji, ale również podczas najważniejszych imprez kulinarnych. Wszędzie tam, niezmiennie kojarzony jest z Łodzią, dlatego Łódzka Nagroda Kulinarna w kategorii Ambasador Łódzkiej Gastronomii Roku 2017 trafiła w ręce Macieja Rosińskiego z restauracji Affogato.

Najlepsza Restauracja – Nagroda Publiczności

Głosami łodzian i czytelników portalu Jemy w Łodzi, Łódzką Nagrodę Kulinarną w kategorii Najlepsza Restauracja – Nagroda Publiczności otrzymała restauracja Filharmonia Smaku.

Najlepsza Cukiernia, Piekarnia lub Lodziarnia

Łódzką Nagrodę Kulinarną w kategorii Najlepsza Cukiernia, Piekarnia lub Lodziarnia Roku 2017 otrzymała piekarnia Montag. Nasz tegoroczny laureat zdaje się nigdy nie osiadać na laurach i na każdym kroku udowadnia nam, że do mistrzostwa dochodzi się nieustającą pracą, niesłabnącymi ambicjami i wielką pasją. Wspaniałe, rzemieślnicze wypieki mogą zawsze być jeszcze lepsze, receptury i technologie ciągle dopracowywane, a tradycyjne smaki wciąż odkrywane na nowo.

Najlepszy Szef Kuchni

Jego kuchnię wyróżnia nie tylko wspaniały smak potraw, ale również pomysłowość oraz kreatywne i bezpretensjonalne podejście do łączenia tradycyjnych, sezonowych i lokalnych smaków z nowoczesnymi technikami i trendami kulinarnymi. Młody, ambitny, utalentowany, a przy tym niezwykle skromny i otwarty szef kuchni. Zbudował zgrany zespół, w którym wszyscy harmonijnie współpracują i wspierają się nawzajem w tworzeniu wspaniałej, autorskiej kuchni. Jego talent doceniono w licznych konkursach kulinarnych, a my jesteśmy przekonani, że czeka go jeszcze wiele sukcesów. Łódzką Nagrodę Kulinarną w kategorii Najlepszy Szef Kuchni Roku 2017 otrzymał Kamil Skrok z Filharmonii Smaku.

Najlepsza Restauracja Tematyczna

Bezkompromisowość w podejściu do kulinarnych tradycji kraju, którego kuchnię oferuje restauracja będąca laureatem w tej kategorii to zarówno jej ogromna zaleta, jak i wielkie wyzwanie dla szefa kuchni i zespołu, którym od trzech lat udaje się bezbłędnie mu sprostać. Za stworzenie miejsca oferującego świetne jedzenie przyrządzane z poszanowaniem dla oryginalnych smaków i składników oraz umiejętne i kreatywne podejście do kultury i bogactwa kuchni Meksyku i USA Łódzką Nagrodę Kulinarną w kategorii Najlepsza Restauracja Tematyczna Roku 2017 otrzymała restauracja Senoritas.

Najlepsza Kawiarnia

Na gastronomicznej mapie Łodzie niewiele jest miejsc, do których określenie „kultowy” pasuje bardziej niż do laureata w tej kategorii. Mimo to jego twórcy nie spoczywają na laurach. Tworzą, eksperymentują, poszukują i edukują – cały czas się rozwijają i nieustająco zaskakują swoich gości. Potwierdzone licznymi nagrodami mistrzostwo w dziedzinie parzenia kawy, niesłabnąca pasja i ambicja do tworzenia miejsca, w którym świetna kawiarnia spotyka galerię sztuki i dom kultury alternatywnej – wszystko to sprawia, że Łódzką Nagrodę Kulinarną w kategorii Najlepsza Kawiarnia Roku 2017 otrzymała klubokawiarnia Owoce i Warzywa.

Najlepsza Restauracja

Niewielu nowym restauracjom udaje się w krótkim czasie stworzyć miejsce tak charakterystyczne i wyjątkowe, z wyśmienitą, ambitną kuchnią i niezwykle przyjazną, niezobowiązującą atmosferą. Miejsce, które z najodleglejszych nawet części miasta przyciąga gości poszukujących zarówno tradycyjnych smaków, jak i wyjątkowych, kulinarnych doświadczeń. Nasz laureat w kategorii Najlepsza Restauracja Roku 2017 łączy to wszystko w sposób bezpretensjonalny i szczery, co doceniają zarówno goście, jak i profesjonaliści branży. Łódzką Nagrodę Kulinarną w kategorii Najlepsza Restauracja Roku 2017 otrzymała Filharmonia Smaku!

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i nominowanym. Pełną relację z gali przeczytacie u nas już po weekendzie.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...