Łódzkie Nagrody Kulinarne

Planowałyśmy to wydarzenie od kilku miesięcy i wreszcie możemy oficjalnie je ogłosić. Pod koniec września rozdamy pierwsze Łódzkie Nagrody Kulinarne.

Od pięciu lat za pośrednictwem portalu Jemy w Łodzi staramy się promować łódzką gastronomię. Obserwujemy rozwój lokalnego rynku kulinarnego i działających na nim restauracji i wreszcie przyszła pora, by wyróżnić najlepsze z nich. Restauracje i kawiarnie, które prezentują najwyższy poziom jedzenia i obsługi, są innowacyjne i wyróżniają się na tle innych, są popularne wśród gości i dbają o najwyższe standardy w każdym aspekcie działalności, a także przyczyniają się do rozwoju łódzkiej gastronomii. Dlatego w tym roku, we współpracy z naszym partnerem, firmą Elpro, po raz pierwszy rozdamy Łódzkie Nagrody Kulinarne.

Łódzkie Nagrody Kulinarne fot. pixabay.com

W czwartek, 29 września, w łódzkim Hotelu Tobaco odbędzie się uroczysta gala, w trakcie której przedstawimy laureatów w dziesięciu kategoriach: Najlepsza Restauracja, Najlepsza Kawiarnia, Najlepsza Restauracja Tematyczna, Najlepszy Szef Kuchni, Najlepsza Obsługa, Najlepszy Kelner, Najlepsza Cukiernia, Piekarnia lub Lodziarnia, Najlepszy Wystrój, Ambasador Łódzkiej Gastronomii oraz Najlepsza Restauracja – Nagroda Publiczności. Wkrótce przedstawimy wam wszystkie nominowane lokale i osoby i wyjaśnimy nasze wybory.

Łódzkie Nagrody Kulinarne fot. pixabay.com

Zwycięzców w pierwszych 9 kategoriach wybierze jury, w którego skład wejdą osoby związane z łódzką gastronomią i miłośnicy jedzenia: Agnieszka Danowska – rzecznika prasowa Manufaktury, wieloletnia dziennikarka kulinarna łódzkiej Gazety Wyborczej; Magda Klimczak – łódzka fotografka kulinarnej, autorka bloga Dare to Cook; Damian Marchlewicz – pochodzący z Łodzi szef kuchni, zwycięzca czwartej edycji programu Hell’s Kitchen; Maciej Nowicki – dziennikarz portalu Winicjatywa, znawca i miłośnik wina, jedzenia i łączenia jednego z drugim oraz Iza Borowska i Agata Zarębska – autorki portalu Jemy w Łodzi, na co dzień zajmujące się doradztwem dla gastronomii.

Łódzkie Nagrody Kulinarne fot. pixabay.com

Laureata Nagrody Publiczności wybiorą w głosowaniu łodzianie i czytelnicy naszego portalu. Zanim jednak przejdziemy do głosowania potrzebujemy waszej pomocy w wyłonieniu restauracji nominowanych w tej kategorii. W komentarzach pod tym artykułem lub na Facebooku możecie wpisywać waszych kandydatów do tytułu najlepszej łódzkiej restauracji 2016. Najczęściej pojawiające się lokale trafią do finałowego głosowania i powalczą o ten prestiżowy tytuł.

Poznaj restauracje, kawiarnie i osoby nominowane do Łódzkich Nagród Kulinarnych 2016:

Lista lokali nominowanych do Łódzkich Nagród Kulinarnych 2016 – cz. 1

Lista lokali nominowanych do Łódzkich Nagród Kulinarnych 2016 – cz. 2

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...