WOŚP

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w tę niedzielę! Przygotowaliśmy dla Was zestawienie wszystkich aukcji organizowanych przez łódzkie restauracje, bary, a nawet cukiernie. Zobaczcie, jakie propozycje mamy na liście!

Warto pomagać – to pewne! Wzięcie udziału w aukcji to świetny sposób, by nie tylko wspierać WOŚP, ale również móc cieszyć się wyjątkowym przeżyciem gastronomicznym. Łódzkie restauracje przygotowały bowiem aukcje, na których wylicytujecie śniadania, obiady, desery, a nawet własnego drinka!

Zaczynamy od Manufaktury, której 6 restauracji przyłączyło się do Wielkiej Orkiestry. Możecie wylicytować:

Kolację dla dwojga w Sali VIP w Galicji. Do każdego dania podane zostanie odpowiednie wino, w pakiecie znajdziecie także kartę rabatową restauracji. Aukcję znajdziecie tutaj.

Kolację dla dwojga w niedostępnej na co dzień Sali Kapitańskiej oraz kartę rabatową do restauracji Tawerna Pepe Verde. Sala urządzona jest jak wnętrze jachtu – gratka dla miłośników morskich przygód! Aukcję znajdziecie tutaj.

Kolację dla dwojga w tajskiej restauracji Hot Spoon. Posiłkowi towarzyszyć będzie pokaz carvingu wykonany przez Szefa Kuchni Saiyona Boonperm. Aukcję znajdziecie tutaj.

Retro grafikę z prosiakiem prosto ze ściany restauracji Bubamara. W komplecie znajduje się także kolacja dla dwojga! Kliknij tutaj po aukcję.

Pięciodaniową kolację degustacyjną dla czterech osób w Bawełnie. Możecie liczyć na niezłe show – dania przygotowywane będą na żywo w sesji live cooking. Aukcję znajdziecie tutaj.

Swój własny drink w Szpulce! Fani drinków na pewno będą ucieszeni z opcji utrwalenia swojej wizji na kartach menu Szpulki. Wyjątkową aukcję znajdziecie tutaj.

Bubamara

Do aukcji dołączyły się także inne restauracje, zarówno z Łodzi, jak i ze Zgierza. Czekają na Was:

4,5-kilogramowy mega burger przygotowany przez restaurację Pittu Pittu. Z podobnym gigantem mierzyli się uczestnicy zeszłorocznego konkursu na drużynowe jedzenie burgera! Aukcję znajdziecie tutaj.

Voucher na kolację dla dwóch osób w Las Tablas, dzięki której spróbujecie hiszpańskich tapas. Daniom towarzyszyć będzie dobrane wino pochodzące z winnic Hiszpanii. Aukcja dostępna jest tutaj.

Kolacja Walentynowa dla dwóch osób w zgierskiej restauracji Para z Gara, do zrealizowania z ukochaną osobą w tegoroczne święto zakochanych. Zajrzyjcie tutaj po akcję.

Pięciodaniowa kolacja degustacyjne w The Chef w opcji mięsnej lub vege przygotowana przez Szefa. Klikamy tutaj.

Jeśli zaś macie ochotę na kolację z przyjaciółmi na OFFie, to weźcie udział w aukcji przygotowanej przez Len i Bawełna – znajdziecie ją tutaj.

Voucher na kolację degustacyjną z cyklu „Kuchnie Świata” dla dwóch osób w restauracji Heksagon – tędy.

Na fanów wina czeka voucher na wybraną degustacje wina w Dwa przez Cztery wine bar – aukcję znajdziecie tutaj.

Zaproszenie dla dwóch osób na kolację w restauracji Affogato możecie wylicytować na tej aukcji.

A co powiecie na kolację z Michałem Wiśniewskim – liderem zespołu Ich Troje? Takie cudeńko możecie wylicytować na aukcji restauracji King Kong.

Kolację z winem i drinkami dla czterech osób przygotowała na aukcję restauracja Drukadnia Skład Chleba i Wina na OFFie – klik.

A jeśli kochacie pizzę, to wbijajcie na aukcję Fonro Nero, na której możecie wylicytować kolację dla dwóch osób.

To prawdziwa gratka. Możecie stworzyć własnego burgera, który stanie się burgerem tygodnia w Gastromachinie! Dodatkowo część dochodu ze sprzedaży tego burgera przekazana zostanie na wskazany przez zwycięzcę aukcji cel charytatywny. Klikajcie tutaj.

Dla tych, którzy chcą rozwijać swoje kulinarne skille, studio kulinarne Book&Cook wystawiło na aukcję dwuosobowy voucher na warsztaty gotowania. Zapraszamy tędy.

Caffe przy ulicy Śródmieście

Podobnie jak w zeszłym roku, do akcji przyłączyło się także Caffe przy Ulicy. Śniadanie dla dwojga wraz z deserem możecie wylicytować w jednej z pięciu aukcji przypisanych do poszczególnych lokali. Do wyboru: Górna, Retkinia, Śródmieście, Bałuty, Teofilów.

Fani śniadań znajdą też coś dla siebie w aukcji Dzień Dobry Caffe, w której można wylicytować wypasiony brunch dla dwóch osób – po aukcję klikajcie tutaj. Na koniec zestawienia zostawiłyśmy prawdziwą wisienkę na torcie!

AF Pastry wystawiło na aukcję zestaw 10 spersonalizowanych monoporcji – małych, pięknych deserów. Zwycięzca zadecyduje o ich wyjątkowym smaku i wyglądzie. Licytujcie tutaj.

Chcecie więcej słodkiego? Proszę bardzo! Na tej aukcji możecie wylicytować cały słodki dzień z Cocoart’s z twórcami tej butikowej cukierni i całym zapasem ciast, deserów, lodów i monoporcji.

Specjalny zestaw słodkości wystawił też na licytację Pączek i Spółka – zajrzyjcie tutaj.

Przystań dla wolontariuszy WOŚP na OFF Piotrkowska

W podwórku OFF Piotrkowska już po raz trzeci uruchomiony zostanie przystań z ciepłymi posiłkami i napojami dla wolontariuszy WOŚP. Będzie można wpaść tu na zupę gulaszową od DOKI gastrobar, bigos od Drukarni, gnocchi z sosem bolońskim od Len i Bawełna, chili con carne od Pracowni Bistro albo żurek od Spółdzielni.

Wolontariusze WOŚP mogą też wpaść na Piotrkowską 89, gdzie restauracje Lepione & Pieczone, Bellanapoli i Hamra przygotowały dla nich rozgrzewające i chłodzące napoje w prezencie. Taki sam poczęstunek czeka w Sphinxie na Piotrkowskiej 93. Na gorący napój i porcję domowego rosołu wolontariusze mogą też wpaść do ciepłej przystani w Irish Pubie.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...