Łódzkie restauracje grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Lubisz pomagać i chcesz żeby obiad specjalnie dla ciebie przygotowała znana szefowa kuchni? A może wolisz wyjątkową kolację w jednej z łódzkich restauracji albo śniadanie w kawiarni? Weź udział w jednej z charytatywnych aukcji przygotowanych przez restauracje z naszego miasta w ramach 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji chętnie włączają się łódzkie restauracje. Niektóre oferują wolontariuszom gorącą herbatę i poczęstunek. Takie niespodzianki przygotowały lokale sieci pizzerii Fiero! Pizza, restauracja Quale, Klub Szafa i Restauracja u Kretchmera. Inne postawiły na charytatywne licytacje.

Marta Edmunds w programie Top Chef

Biorąc udział w jednej z nich możecie wylicytować na przykład unikalną kolację dla czterech osób przygotowaną przez znaną łódzką szefową kuchni Martę Edmunds w waszym domu. Marta na co dzień odpowiada za kulinarne oblicze Lokalu, a znać ją możecie również z trzeciej edycji programu Top Chef. Tym razem gotowała będzie w kuchni zwycięzcy licytacji. Przygotuje menu składające się z  trzech dań wybranych spośród kilku wcześniej zaproponowanych opcji. Wyjątkową kolację wylicytować możecie na Allegro.

Kolacja dla dwojga w restauracji tajskiej Hot Spoon

Jeśli wolicie zjeść na mieście to weźcie udział w licytacji wyjątkowych kolacji przygotowanych przez łódzkie restauracje. Możecie wybrać wieczór w restauracji tajskiej Hot Spoon w Manufakturze. Szef kuchni lokalu, Saiyon Boonperm przygotuje trzydaniową kolację dla dwóch osób złożoną z popisowych dań. Dodatkową atrakcją będzie odbywający się na żywo pokaz food carvingu, czyli tworzenia dzieł sztuki wykrawanych z jedzenia. Licytować możecie tutaj.

Kolacja dla dwojga w Tawernie Pepe Verde

Kolacje dla dwojga na licytacje wystawiły też restauracje Galicja i Tawerna Pepe Verde. W Tawernie zjecie trzydaniowy posiłek w Sali Kapitańskiej, która normalnie dostępna jest tylko dla gości posiadających specjalne karty. Licytację znajdziecie tutaj. Podobna, trzydaniowa kolacja czeka również w restauracji Galicja, gdzie dodatkowym urozmaiceniem będzie odpowiednio dobrane wino z Winiarni Galicja będącej jedyną łódzką reprezentacją Składu Win Win-Ko Makłowicz & Lutomski. Lokale przekażą również zwycięzcom licytacji specjalne karty upoważniające do stałego rabatu na całe zamówienie w lokalach. Szczegółów szukajcie w serwisie Allegro.

Restauracja Galicja wystawiła także na licytacje dwie butelki wina z autografem Roberta Makłowicza. Oba wina pochodzą z Węgier. Dla miłośników białego trunku przygotowano butelkę Ranolder Feher z 2011 roku, a na tych, którzy wolą czerwone czeka o rok starszy Kékfrankos.

Na pięciodaniową kolację z winem zaprasza również restauracja Kolory Wina mieszcząca się w NoBo Hotelu. Kulinarną ucztę przygotowaną przez szefa kuchni Jarosława Bieńkowskiego wylicytować możecie tutaj.

Śniadanie przy ulicy w Caffe przy Ulicy

Jeśli nie kolacja, to może śniadanie? Na taką poranną ucztę zaprasza Caffe przy Ulicy. W domowej atmosferze zjecie tu wybrane z menu śniadanie dla dwóch osób, a na dokładkę dostaniecie deser z domowych wypieków Caffe. Wystarczy złożyć swoją ofertę na Allegro i trzymać kciuki żeby nikt jej nie przebił.

Zaproszenie do Cafe Bar Poczekalnia

Aż cztery licytacje przygotowała Cafe Bar Poczekalnia. Na każdej z nich kupić możecie zaproszenie dla dwóch osób na wybrany napój (kawa, shake, lemoniada) oraz popisowe ciasto lokalu, czyli sernik domowego wypieku. Wszystkie licytacje znajdziecie tutaj.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...