LokaLove Cafe – miejsce stworzone z myślą o dzieciach

W sercu młodego osiedla przy Tylnej powstała kawiarnia, która oferuje nie tylko kawę, ciasta i tarty, ale ma również wyjątkowy kącik zabaw, różnorodne warsztaty dla dzieci i wszystko to, co potrzebne jest tym najmłodszym.

LokaLove Cafe mieści się przy ulicy Tylnej  5. Za pomysłem stoją Sabina i Ewelina, dwie młode mamy, które postanowiły spełnić swoje marzenia i stworzyć rodzinną kawiarnię, w której najważniejsze będą dzieciaki. Lokalizacja nie jest przypadkowa – w ostatnich latach w okolicach Tylnej powstało wielkie osiedle pełne rodzin z dziećmi. Na pewno będą oni najczęstszymi bywalcami nowego miejsca,  ale taka ilość atrakcji przyciągnie też gości z innych rejonów miasta.

LokaLove Cafe – miejsce stworzone z myślą o dzieciach

W LokaLove Cafe jest ciepło i przytulnie – dominują pastelowe kolory i jasne drewno (część mebli wykonał samodzielnie tata Eweliny), ale najważniejsze są atrakcje dla dzieci. W miejscu zabaw znalazły się zarówno grzechotki dla niemowlaków, jak i zabawki dla starszych dzieciaków (np. warsztat majsterkowicza czy kuchnia). – Większość zabawek jest z drewna. Dbamy o to, aby były nie tylko atrakcyjne, ale również dobrze wykonane i bezpieczne – mówi Sabina. Na pewno największym hitem będzie Fun Flor, czyli interaktywna podłoga z 80 grami do wyboru.

LokaLove Cafe – miejsce stworzone z myślą o dzieciach

Zabawa będzie wykorzystywana na imprezach (można zorganizować tu urodziny lub inne przyjęcie dla około 15 osób) i na warsztatach. W kawiarni przygotowano odrębną salę warsztatową, w której regularnie będą się odbywać zajęcia muzyczne, plastyczne czy kulinarne. Co ważne, o dzieciach pomyślano na każdym etapie urządzania miejsca. Większość stołów ma zaokrąglone kanty, w toalecie czeka nie tylko przewijak, ale również fotel do karmienia, wiszą też tu lampki, które mają przyciągać uwagę maluchów w czasie toaletowych zabiegów.

LokaLove Cafe – miejsce stworzone z myślą o dzieciach

Wiemy, co dla dzieci, czas na kawę dla rodziców. Ta pochodzi z łódzkiej palarni i najlepiej smakuje z domowym ciastem własnego wypieku. Na słodko LokaLove Cafe ma między innymi tarty z mascarpone, serniki czy babeczki. Kawiarnia otwiera się o 9.00 i można do niej wpaść już na śniadanie. Do wyboru zestawy z jajkami, kanapki, sałatki, owsianki i puddingi, a poza kawą owocowe i warzywne koktajle. Każdego dnia dostępne jest też lunchowe danie na ciepło, nie zapomniano oczywiście o dzieciach, również tych ze specjalnymi wymaganiami dietetycznymi.

LokaLove Cafe – miejsce stworzone z myślą o dzieciach

W tygodniu LokaLove Cafe pracuje od 9.00 do 20.00, w weekendy kawiarnia jest otwierana godzinę później. Lada moment możecie się tu spodziewać specjalnych wydarzeń, na przykład Hiszpańskiego Miesiąca, który znajdzie odzwierciedlenie zarówno w warsztatach, jak i w ofercie kulinarnej. Na miejscu rodzice z dziećmi mogą też obejrzeć, przetestować i kupić rękodzielnicze zabawki i akcesoria stworzone przez Happy Deco i Laluchna.

LokaLove Cafe – miejsce stworzone z myślą o dzieciach

Kawiarnia mieści się na pierwszym piętrze, ale na parterze przygotowano miejsce na wózki (są zabezpieczenia, można je przypiąć, a kluczyć zabrać ze sobą).

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...