Lorneta z meduzą - dom wydawniczy Księży Młyn

Jeśli chcecie dowiedzieć się, w jakich łódzkich lokalach bawili Jan Brzechwa czy Leon Schiller albo co po wojnie serwowała restauracja Tivoli, to musicie sięgnąć po książkę Lorneta z meduzą.

 

Dom wydawniczy Księży Młyn specjalizuje się w książkach o Łodzi i regionie. Nie omija tematów gastronomiczno-kulinarnych. po wydanej w zeszłym roku pozycji pt. Piwo, flaki garnuszkowe, petersburskie bliny i kawior astrachański przyszła pora na kolejną propozycję – z naszej perspektywy znacznie ciekawszą.

Lorneta z meduzą – wędrówki łódzką nocą autorstwa Jerzego Krzywika Kaźmierczyka to ciekawie napisana opowieść o dawnych, słynnych restauracjach w naszym mieście i ich gościach. O niektórych z nich, jak o Tivoli czy barze Golonka mogliście słyszeć, a o innych, jak U Fońka czy Przekąska pewnie nie. A warto. Książka napisana jest w naprawdę ciekawy sposób, pełen opowiastek i anegdot. Poznać można nie tylko historię poszczególnych restauracji, barów i kawiarni, ale także ich właścicieli. Całość czyta się lekko i przyjemnie – idealna lektura na wakacje.

Jeszcze nie dokończyłyśmy czytać książki, a już prowadzimy śledztwa. Podglądamy opisane w niej lokale na Google Maps i musimy iść spróbować lodów z nowego food trucka Dybalskiego według receptury jego babci – Marii Granowskiej, o których to lodach w książce autor pisze, że „Według smakoszy najlepsze na świecie”. Spędziłyśmy też kiedyś również długie godziny w Archiwum Państwowym poszukująć zdjęć restauracji z dawnej Łodzi, których tutaj jest ponad dwadzieścia. Jeśli podobnie jak my interesujecie się łódzką gastronomią, to książka ta jest pozycją obowiązkową w waszej biblioteczce.

KONKURS [ROZWIĄZANY]

Książkę w cenie 29,52 zł zamówić można na stronie domu wydawniczego Księży Młyn. Można ją też wygrać w naszym konkursie. Wystarczy wysłać do nas na adres kontakt@jemywlodzi.pl maila z odpowiedzią na bardzo proste pytanie:

Dlaczego książka Lorneta z meduzą powinna powędrować właśnie do ciebie?

Nagrodzimy najciekawsze wypowiedzi. Na wasze maile czekamy do czwartku, do godziny 14.00. Nie zapomnijcie podać w nich swojego imienia i nazwiska.

ZWYCIĘZCY

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie. Wybór zwycięzców nie był prosty, bo wszystkie wypowiedzi były naprawdę interesujące. Książki „Meduza z lornetą” wędrują do Ani S. i Jacka D. Wkrótce otrzymacie od nas maila ze szczegółami dotyczącymi wysyłki nagród. Gratulujemy!

Lorneta z meduzą - dom wydawniczy Księży Młyn

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...