fbpx

Lorneta z meduzą - dom wydawniczy Księży Młyn

Jeśli chcecie dowiedzieć się, w jakich łódzkich lokalach bawili Jan Brzechwa czy Leon Schiller albo co po wojnie serwowała restauracja Tivoli, to musicie sięgnąć po książkę Lorneta z meduzą.

 

Dom wydawniczy Księży Młyn specjalizuje się w książkach o Łodzi i regionie. Nie omija tematów gastronomiczno-kulinarnych. po wydanej w zeszłym roku pozycji pt. Piwo, flaki garnuszkowe, petersburskie bliny i kawior astrachański przyszła pora na kolejną propozycję – z naszej perspektywy znacznie ciekawszą.

Lorneta z meduzą – wędrówki łódzką nocą autorstwa Jerzego Krzywika Kaźmierczyka to ciekawie napisana opowieść o dawnych, słynnych restauracjach w naszym mieście i ich gościach. O niektórych z nich, jak o Tivoli czy barze Golonka mogliście słyszeć, a o innych, jak U Fońka czy Przekąska pewnie nie. A warto. Książka napisana jest w naprawdę ciekawy sposób, pełen opowiastek i anegdot. Poznać można nie tylko historię poszczególnych restauracji, barów i kawiarni, ale także ich właścicieli. Całość czyta się lekko i przyjemnie – idealna lektura na wakacje.

Jeszcze nie dokończyłyśmy czytać książki, a już prowadzimy śledztwa. Podglądamy opisane w niej lokale na Google Maps i musimy iść spróbować lodów z nowego food trucka Dybalskiego według receptury jego babci – Marii Granowskiej, o których to lodach w książce autor pisze, że „Według smakoszy najlepsze na świecie”. Spędziłyśmy też kiedyś również długie godziny w Archiwum Państwowym poszukująć zdjęć restauracji z dawnej Łodzi, których tutaj jest ponad dwadzieścia. Jeśli podobnie jak my interesujecie się łódzką gastronomią, to książka ta jest pozycją obowiązkową w waszej biblioteczce.

KONKURS [ROZWIĄZANY]

Książkę w cenie 29,52 zł zamówić można na stronie domu wydawniczego Księży Młyn. Można ją też wygrać w naszym konkursie. Wystarczy wysłać do nas na adres kontakt@jemywlodzi.pl maila z odpowiedzią na bardzo proste pytanie:

Dlaczego książka Lorneta z meduzą powinna powędrować właśnie do ciebie?

Nagrodzimy najciekawsze wypowiedzi. Na wasze maile czekamy do czwartku, do godziny 14.00. Nie zapomnijcie podać w nich swojego imienia i nazwiska.

ZWYCIĘZCY

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie. Wybór zwycięzców nie był prosty, bo wszystkie wypowiedzi były naprawdę interesujące. Książki „Meduza z lornetą” wędrują do Ani S. i Jacka D. Wkrótce otrzymacie od nas maila ze szczegółami dotyczącymi wysyłki nagród. Gratulujemy!

Lorneta z meduzą - dom wydawniczy Księży Młyn

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...