Galicja

Bo my mamy kilka ciekawych propozycji. Spotkanie z winami, czekoladą lub kawą to tylko przykłady tego, co na najbliższe dni zaproponowały łódzkie lokale.

Zaproszenia na piątkową imprezę z Robertem Makłowiczem mamy już wprawdzie rozdane, ale znanego dziennikarza i podróżnika spotkacie w Galicji również w sobotę między 14.00 a 20.00. A wszystko to z okazji otwarcia winiarni Galicja, która oferować będzie trunki wyselekcjonowane przez Pana Roberta i znawcę win Wojciecha Lutomskiego. Tego dnia wszystkie wina będzie można kupić z 15% rabatem, a może również skosztować lampkę w towarzystwie znakomitych gości restauracji.

Fot: Galicja

Jeżeli wolicie spędzić ten weekend bezalkoholowo, możecie się też wybrać do Daleko Blisko lub Przędzy. Od piątku do niedzieli kawiarnia podróżnicza zaprasza na Festiwal Czekolady. Trzeba przyznać, że propozycje takie jak gorąca czekolada z chili i solą, z bananami i toffi, z konfiturą z pomarańczy i imbirem czy Champurrado (czyli popularny w Meksyku napoj z czekoladą, cynamonem i anyżem) zapowiadają się bardzo smakowicie. Przez trzy dni każdy z napojów kosztować będzie 12 zł, dodatkowo do zamówienia dostaniecie mini mus czekoladowy.

Fot: Przędza

Teraz czas na Przędzę i kolejne spotkanie z cyklu Kawa do kwadratu organizowane wspólnie z klubokawiarnią Owoce i Warzywa. Znów będzie o alternatywnym metodach parzenia, tym razem pod przewodnictwem Łukasza Jury – Mistrza Polski Baristów oraz Mistrza Świata Aeropress. Miejsce: kawiarnia Przędza, termin: sobota godz. 13.00, wstęp wolny.

Fot: Jaffa

Na tym nie koniec. W weekend możecie wpaść na pierwsze urodziny Bawełny, a w niedzielę na brunch do Jaffy. Bawełna zaczyna świętowanie w sobotę o 9.00 integracyjnym śniadaniem za jedyne 9 zł, następnie zaprasza na otwarcie swojego sklepu, festiwal makaronów i koncert zespołu Karpienia (o wszystkich planowanych atrakcjach możecie przeczytać tutaj). A teraz wracamy szybko na bliskowschodnie wypieki do Jaffy. W menu między innymi bułeczki z przyprawą kaak i tahiti, jemeńskie chlebki saluf, prażone na patelni khmiry, wegańskie chałki z konfiturami czy ciasta z liści winogron. A to wszystko w formule „jesz ile chcesz” za 25 zł od osoby (początek o godz. 11.00).

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...