Food truck Mafiosso

Na gastronomicznej arenie Łodzi pojawił się nowy, mobilny zawodnik. Mafiosso Food Truck wjechał na Piotrkowską 155 i nie ma zamiaru się stąd nigdzie wynosić. Jeśli jesteście hamburgerożercami to koniecznie tu zajrzyjcie.

Moda na prowadzenie mobilnej restauracji trwa w najlepsze. Do grona food truckowców dołączył niedawno Mafiosso z zamiarem oczarowania naszych kubków smakowych.  Ze swoją ofertą chce trafić przede wszystkim w gusta tych, którzy lubią i cenią sobie konkretną dawkę pieczystego. Konkretną, ponieważ mięso tworzy połowę z 400gramowego burgera. A co skrywa menu? Pojawiają się takie pozycje jak: Klasyk, Francuz, Siłacz albo Hawajski. Bez obaw, enigmatyczne nazwy szybko wyjaśni Wam tablica, która informuje o składzie każdego z  burgerów. I tak dla przykładu w Klasyku znajdziemy wołowinę (jak zresztą w każdym), grillowanego pomidora, cebulę, pikle i mix sałat. Francuz to burger z cukinią, cebulą, serem gorgonzola, musztardą francuską i pomidorem z grilla. Siłacz jest ze szpinakiem, Hawajski z ananasem. Natomiast cieszący się ponoć największym zainteresowaniem Mafiosso to bekon, jajko sadzone, grillowany pomidor z cebulą, pikle, mix sałat, szczypiorek, ostre papryczki i ostry sos.

Oprócz propozycji, które na stałe zagościły w menu, pojawiają się również oferty specjalne, np. burger z krewetkami tygrysimi, papryczką chilli i awokado. Wszystkie przygotowywane są według oryginalnej receptury. Mięso przyprawiane jest dopiero podczas smażenia na grillu, a jednym ze składników nadających ciekawy smak jest miód oraz sos Worcestershire. Całość oparta jest na pomyśle i koncepcji właściciela, który od czternastu lat związany jest z gastronomią. Ze swojej poprzedniej pracy w restauracji pan Kamil wyniósł kilka inspiracji, które następnie przetworzył na własny użytek i tak oto powstał Mafiosso. Na początku miał on otworzyć stacjonarną restaurację, lecz plusy płynące z prowadzenia food trucka, w tym przede wszystkim mobilność przemówiły na korzyść kierowania lokalu właśnie w takiej formie.

Mafioso Food Truck

Po czym poznać Mafiosso? Samochód oklejony jest grafiką, która nawiązuje do nazwy food trucka. Gangster w kapeluszu, ślady po kulach, rozświetlone ulice Nowego Jorku, a w tle siąpiący deszcz. Ta stylistyka ewidentnie nasuwa obrazki rodem z filmów o porachunkach mafijnych. A sam właściciel zresztą lubuje się właśnie w takim stylu. Grafika utrzymana jest w minimalnej kolorystyce, dominuje czerń, z domieszką czerwieni i bieli. W przyszłości samochód wzbogaci się o nowe felgi oraz będzie miał podświetlane podwozie. W momencie kiedy zawita do nas już ta prawdziwa wiosna i zrobi się naprawdę ciepło, przed food truckiem wystawione będą leżaki, ławeczki, a może i nawet hamak na których będzie się można porządnie zrelaksować i wygrzać na słońcu. Na tę chwilę co prawda pogoda nas nie rozpieszcza i nie specjalnie sprzyja jedzeniu pod chmurką, ale do odważnych świat należy! Przed śniegiem i deszczem można się teraz schować pod kolorową markizą, oprzeć na beczko-stolikach, a w rozgrzewce ma pomóc ciepła herbata lub kawa. Ceny w Mafiosso kształtują się od 16 zł do 21 zł, ale trwa -10% promocja na każdego burgera, czyli w najtańszej wersji zapłacimy za niego 14,40 zł. Natomiast od przyszłego tygodnia menu Mafiosso rozszerzy się też o hot dogi.

Food truck reklamuje się jako „szef wszystkich szefów”. Czy ma szansę stać się najlepszą burgerownią w mieście? I czy rzeczywiście będzie szefem wszystkich burgerowych szefów? O tym musicie przekonać się sami.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...