Makłowicz, Bikont, Staszczyk i Blue Cafe na 10. Urodzinach Tawerny Pepe Verde

Tawerna Pepe Verde obchodzi w tym roku 10. urodziny. Przygotowała z tej okazji mnóstwo atrakcji dla gości – kolację degustacyjną z Robertem Makłowiczem i Piotrem Bikontem oraz serię koncertów znanych artystów.

Kilka miesięcy temu Manufaktura świętowała swoje 10. urodziny. Tyle samo lat liczy sobie restauracja Tawerna Pepe Verde, która jako jedna z nielicznych działa na Rynku Manufaktury od samego początku istnienia centrum, czyli od 2006 roku. Takie urodziny nie mogły przejść bez echa. Tawerna zaplanowała serię wydarzeń, które zainteresują miłośników dobrego jedzenia i muzyki.

Muniek Staszczyk zagra w Tawernie 25 sierpnia - fot. Marcin Żurowicz
Muniek Staszczyk zagra w Tawernie 25 sierpnia – fot. Marcin Żurowicz

Obchody urodzin rozpocznie seria koncertów, a w restauracji zagrają prawdziwe gwiazdy. 25 sierpnia możecie wybrać się na koncert lidera zespołu T.Love, Muńka Staszczyka i Przyjaciół. Trzy dni później (28 sierpnia) w lokalu wystąpi łódzki zespół Bielas i Marynarze, 2 września zagra znany aktor i muzyk Lech Dyblik, a 7 września w Tawernie będzie można posłuchać akustycznego koncertu Artura Gadowskiego, wokalisty zespołu IRA. Cykl koncertów zakończy występ zespołu Blue Cafe, który zagra w restauracji 8 września.

Zespół Blue Cafe zagra w Tawernie 8 września
Zespół Blue Cafe zagra w Tawernie 8 września

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 20.00, a wstęp na nie jest bezpłatny. Ilość miejsca na sali, w której się odbywają jest ograniczona, więc dobrze zrobić rezerwację, ale koncerty będą nagłośnione w całej restauracji. Możecie zatem wybrać się do Tawerny na kolację z muzyką na żywo, a warto, bo na gości w czasie urodzin czekało będzie specjalne okazjonalne menu. Spróbujecie w nim dań inspirowanych kuchnią dalmatyńską, a wszystko za sprawą Roberta Makłowicza, który również będzie urodzinowym gościem restauracji.

Robert Makłowicz z Piotrem Bikontem poprowadzą kolację degustacyjną w Tawernie 4 września - fot. Adrian Górski
Robert Makłowicz z Piotrem Bikontem poprowadzą kolację degustacyjną w Tawernie 4 września – fot. Adrian Górski

Znany dziennikarz i podróżnik kulinarny odwiedzi Tawernę 4 września, by wspólnie ze swoim przyjacielem – dziennikarzem i krytykiem kulinarnym Piotrem Bikontem poprowadzić komentowaną kolację i degustację win. Podczas wieczoru podanych zostanie sześć dań kuchni dalmatyńskiej, której Robert Makłowicz poświęcił swoją ostatnią książkę – „Dalmacja. Książka kucharska.”. Każdej potrawie towarzyszyło będzie odpowiednio dobrane wino wybrane osobiście przez Roberta Makłowicza. Kto słyszał, z jaką pasją i wiedzą ci dwaj panowie opowiadają o jedzeniu, ten z pewnością wie, że taka kolacja to czysta przyjemność.

Kolacja rozpocznie się o godzinie 19.00, a udział w niej kosztuje 129 zł od osoby. Rezerwacji dokonywać można osobiście w restauracji lub telefonicznie pod numerem: 42 630 88 98 lub 42 630 88 22.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...