Macie ochotę zobaczyć od kuchni manufakturę makaronu Ramenowni albo wygrać zestaw pięknych talerzy do pasty od Pro-Gastro? Sprawdźcie, jak możecie to zrobić!

Jemy w Łodzi Food Fest ma dla was ponad 40 makaronowo-kluseczkowych pyszności, wyjątkowe wydarzenia towarzyszące, ale również dwa konkursy. Kto chętny? Ruszamy od dziś do końca festiwalu.

Manufaktura makaronu Ramenowni

Gdzie tkwi sekret najlepszego makaronu ramen, czemu zawdzięcza on swoją sprężystość? Tego wszystkiego dowiemy się od Bartka Sposoba, współzałożyciela Ramenowni. To lokal, który jako jeden z nielicznych sam produkuje makaron – od jakiegoś czasu nie tylko dla siebie, ale również dla innych. 20 września (we wtorek) Bartek oprowadzi nas po manufakturze ramenu, pokaże jego produkcję, oczywiście nie zabraknie też małego poczęstunku. Uwaga, jest tylko jedna możliwość, aby wziąć udział w tym wydarzeniu. Manufakturę ramenu odwiedzą zwycięzcy konkursu Jemy w Łodzi i Ramenowni.

Zasady są proste. Nagrodę mają szansę wygrać ci, którzy w czasie festiwalu (między 9 a 18 września) odwiedzą Ramenownię przy Piotrkowskiej 89, zrobią zdjęcie czy film z festiwalowym daniem i opublikują w mediach społecznościowych oznaczając restaurację i Jemy w Łodzi. Razem z Bartkiem wspólnie wybierzemy zwycięzców – uwaga, mamy tylko 5 biletów na tę wyjątkową wycieczkę, więc będzie się liczyła kreatywność i pomysłowość.

Zestaw restauracyjnych talerzy do makaronu

Chcecie się cieszyć świetnymi makaronami również po festiwalu, w domowym zaciszu? Przyda wam się odpowiednia zastawa, a my mamy taką, jaką spotkacie w najlepszych restauracjach. Cztery talerze do pasty marki Fine Dine sprezentował nam Marcin Stróżyński z Pro-Gastro. Prowadzi lokalną firmę, ma w swojej ofercie wszystko do gastronomii (sprzęt, naczynia, chemię itd.), odpowiada za wielkie realizacje (np. wyposażenia hoteli), ale także za codzienną obsługę realizacji. Jak będziecie chcieli do domu kupić piękne sztućce czy zastawę, pewnie też pomoże 😉 Polecamy tego Allegrowicza.

Zasady konkursy, jak wcześniej, z tą różnicą, że obejmują wszystkie festiwalowe restauracje. Czekamy na wasze relacje, posty, rolki z oznaczeniami Jemy w Łodzi i festiwalowych restauracji do 18 września 2022. Powodzenia!

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...