pączkiW Łodzi powstały kolejne miejsca stworzone z myślą o miłośnikach słodkości. Pączki i kawa śmiało wkraczają w ciekawych odsłonach.

Pierwszym z nowo otwartych lokali są  „Kęsy” (Port Łódź, Pabianicka 245). W ofercie opartej na sezonowych produktach kuszą pączki, drożdżówki i faworki. Na łodzian czeka szeroki wachlarz słodkich wypieków – począwszy od tortów bezowych, a na sernikach skończywszy. Oprócz kęsów słodkości odnajdziemy także sycące kanapki z kurczakiem, karczkiem, łososiem lub wegetariańskie. Menu uzupełniają quiche, czyli tarty na słono z mięsem, warzywami, serem czy kurkami, oraz pieczywo na naturalnym zakwasie wypiekane w tradycyjnym piecu. Wszystkie wypieki „Kęsów”” pochodzą z łódzkiej rodzinnej piekarni, której naczelną wartością są naturalne składniki.

Kęsy

„Kęsy” to także miejsce, w którym można napić się kawy. Poza pozycjami przyrządzanymi w ekspresie ciśnieniowym, w ofercie dostępna jest także, w ostatnim czasie coraz bardziej popularna, kawa przelewowa. Istotnym elementem, na który warto zwrócić uwagę są ceny – żadna z oferowanych kaw nie przekracza ceną 8 zł. Absolutnym hitem jest podobno kawa karmelowa, której bazą jest syrop karmelowy domowej roboty, dwa shoty espresso, mleko, a wszystko przykryte pierzynką z karmelizowanego cukru. Do „Kęsów” warto wybrać się szczególnie w weekend. Wówczas można skosztować pączków przygotowanych na miejscu w cenie 2,5 zł lub natrafić na atrakcyjną promocję, tak jak w najbliższy weekend (23-24.09), kiedy to wszystkie kawy będą kosztować jedynie 2 zł.

gorąca pączkarnia

Drugim z miejsc jest świeżo otwarta Gorąca Pączkarnia (Piotrkowska 103/105). Ogromna witryna i lada wypełniona gorącymi wypiekami zachęcają do zatrzymania się tutaj chociaż na chwilę. Każdy ze spacerowiczów na ulicy Piotrkowskiej ma tu możliwość obserwowania procesu przygotowywania pączków, które chwilę później trafiają do rozgrzanego oleju, a następie oblane lukrem trafiają do ustawiających się w kolejce klientów.

Wśród oferowanych pączków możemy pokusić się o tradycyjnego – nadzianego różaną marmoladą, czekoladą albo budyniem. Dla wielbicieli mniej standardowych smaków też znajdzie się coś atrakcyjnego – pączek z nadzieniem kawowym lub twarogiem z wiśnią czy brzoskwinią, na miłośników letnich smaków czekają zaś pączki z jagodą lub truskawką. Pączki smażone są na mieszance tłuszczów roślinnych z przewagą oleju rzepakowego, cena każdego wynosi 2,5 zł. 

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...