Ristorante Mare e Monti fot. Mare e Monti

W lokalu po zamkniętej niedawno restauracji Mia Cucina przy ulicy Wigury 13 powstaje nowa restauracja. Ristorante Mare e Monti kontynuować będzie kulinarne tradycje tego miejsca, oferując gościom dania oryginalnej kuchni włoskiej.

Ristorante Mare e Monti fot. Mare e Monti

Wystrój lokalu uległ nieznacznej zmianie – subtelne beże zastąpiły wyraziste brązy, ale poza tym nadal jest domowo i całkiem przytulnie. Poszerzona będzie natomiast oferta kulinarna, za którą odpowiadał będzie pochodzący z Włoch szef kuchni. To on zagwarantuje, że w Mare e Monti spróbujecie wyłącznie dań przygotowanych w oparciu o oryginalne, tradycyjne receptury i najwyższej jakości składniki dostarczane regularnie prosto z Italii.

Ristorante Mare e Monti fot. Mare e Monti

Obok klasyki włoskiego gatunku pojawi się spory wybór ciekawych ryb i owoców morza. W stałej ofercie znajdą się m.in. żabnica czy skrzydła płaszczki. Co tydzień, od czwartku do soboty lokal zaprosi też na świeże i niezwykle rzadko spotykane w łódzkich restauracjach ostrygi, homary, kraby i mule. Oczywiście nie zabraknie też tradycyjnej włoskiej pizzy czy makaronów. Zróżnicowana oferta ma zagwarantować, że do Mare e Monti można będzie wpaść zarówno na niezobowiązujący, niedrogi lunch jak i na elegancką kolację. Lokal ma być także miejscem, w którym promowana będzie włoska kultura kulinarna. Regularnie odbywały będą się tu degustacje i wieczory tematyczne poświęcone kuchni różnych regionów Włoch.

Otwarcie restauracji planowane jest na przełom stycznia i lutego.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...