Mebloteka Yellow w wersji wege

Popularna kawiarnia bistro z OFF Piotrkowska zmienia barwy. W lokalu nadal jest bardzo kolorowo, ale w menu zrobiło się zupełnie zielono. Cała karta restauracji jest teraz wegetariańska i wegańska.

Mebloteka Yellow w wersji wege

Mebloteka Yellow to najstarszy lokal na OFF Piotrkowska – zadomowili się tutaj jako pierwsi jeszcze w 2011 roku, kiedy jeszcze nikt nie mógł przewidzieć, jak gorącą lokalizacją stanie się to podwórko. Odkąd powstała Mebloteka zmieniło się tutaj sporo – lokal się powiększył, a menu ewoluowało od słodkości i przekąsek do szybkich dań obiadowych, lunchowych i kolacyjnych. Jedno jednak pozostało niezmienne. Za konceptem nadal stoją Ania i Krzysiek, którzy stworzyli to miejsce z pasji i wspólnych zainteresowań.

Mebloteka Yellow w wersji wege

To akurat jasne jest dla każdego, kto bywa w Meblotece. Osobowość właścicieli jest tu widoczna na każdym kroku w wystroju i atmosferze. Teraz będzie jeszcze wyraźniejsza. Ania i Krzysiek od dawna nie jedzą mięsa i w końcu zdecydowali się również wycofać je z menu swojego lokalu. Teraz wszystkie dania w karcie są wegetariańskie i wegańskie. Ania skupiła się na daniach obiadowych i cały czas szkoli się w wege gotowaniu, a Krzysiek realizuje się w wegańskich deserach i ciastach, które stały się jego specjalnością.

Mebloteka Yellow w wersji wege

W nowym menu nadal znajdziecie „szybkie” jedzenie, czyli dania, które idealnie nadają się na lekką kolację albo szybki obiad w środku dnia. Są propozycje, które pasują do wieczornego piwa czy koktajlu, z których słynie Mebloteka, jak falafel burger czy wege tortille i pity. Ale są też pozycje obiadowe, jak curry czu gryczotto. Codziennie pojawia się też zupa dnia.

Mebloteka Yellow w wersji wege

Tym, co wyróżnia wege menu Mebloteki jest niewątpliwie domowy bigos wegański, który jest specjalnością Ani. Pyszny, aromatyczny z wędzonymi śliwkami. Podawany ze świeżym pieczywem stanowi naprawdę oryginalny pomysł na roślinny obiad. Kolejną mocną pozycją są placki ziemniaczane podawane na kilka posobów – ze śmietaną, z warzywnym leczo albo z kurkami w śmietanie. Pyszne, swojskie danie już zdobyło sobie wielu wielbicieli.

Mebloteka Yellow w wersji wege

Ofertę uzupełnia spory wybór wegańskich ciast i deserów – wszystkie oczywiście domowe. Do tego kawa, którą zamówicie również na roślinnym mleku i oczywiście koktajle na domowych syropach i kordiałach. Karta nie jest stała i zmienia się w miarę pojawiania się nowych pomysłów w głowach Ani i Krzyśka. Możecie trafić na szakszukę albo wege makaron (np. wegańską carbonarę).

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...