Menu Wolności

4 czerwca to ważna data w naszej historii, a 30 rocznicę pierwszych wolnych wyborów można świętować również kulinarnie.

Menu Wolności to ogólnopolska akcja powstała z inicjatywy dziennikarki Katarzyny Bosackiej, we współpracy z FILMS for FOOD. Bosacka zaprosiła do akcji wiele polskich miast, które przygotowywały atrakcje w przestrzeni miejskiej (w Łodzi rozdawano na przykład lody Bambino) oraz lokalne restauracje. Ich zadaniem było opracowanie specjalnego menu, koniecznie wpisującego się w kulinarne tradycje regionu. Organizatorom zależało przede wszystkim na tym, by w te radosne dni spędzić czas przy wspólnym stole i tak uczcić ważną datę.

Menu Wolności

Jeśli Łódź to oczywiście knedle – w wersji z nadzieniem truskawkowym będą dostępne w Lokalu. Do akcji dołączyła także Piwnica Łódzka, która serwować będzie cały lokalny set złożony ze śledzika, zalewajki oraz knedli w dwóch odsłonach: „na słodko” i w wersji klasycznej, wytrawnej. Affogato na Piotrkowskiej zaprasza zaś w podróż do czasów dzieciństwa i w ramach Menu Wolności proponuje sałatkę warzywną, sandacza lub tradycyjnego schaba z kością i karpatkę na deser. W Fatamorganie na Księżym Młynie, w dniu 4 czerwca zjeść można każde danie z karty przepełnionej lokalnymi akcentami z 10 % rabatem. Już wiecie jak spędzić jutrzejszy dzień (możliwe, że lokale będą serwowały prezentowane dania dłużej). A jeżeli nie zdążycie jutro, na specjalną kolację w ogrodzie zaprasza również Majne Szwajne. Termin: czwartek, godzina 18.00, koszt: 49 zł. Liczba miejsc bardzo ograniczona, liczy się więc kolejność zgłoszeń i wpłat.

Menu Wolności

Potańcówka Wolności

Świętować można również tanecznie. W ramach Inicjatywy Rok Wolności, pasjonaci tańca i klimatów retro mogą przenieść się w okres świetności swinga i zatańczyć na pl. Wolności do skocznej muzyki jazzowej. Ogólnopolska akcja „Potańcówki Wolności”, którą podjęli łodzianie, ma na celu uczcić radosną datę 4 czerwca 1989 r. nieco inaczej. Z pomocą „Swinging Promised Land” oraz „Swing Załogą” będziemy mogli nauczyć się swinga i podpatrzeć taneczne kroki. Nie maszerujemy, tańczymy! – to hasło zachęcające do wspólnego celebrowania wolności w rytmie swinga. Niewymagane jest doświadczenie taneczne, mile widziane retro stroje!

Start: godz. 18.30, pl. Wolności (pokaz tańca, animacje)

19.00 Lekcja swinga (animacje taneczne dla wszystkich chętnych), pl. Wolności

20.00 Potańcówka (impreza w ogródku Pop’n’Art, pl. Wolności 6) Wstęp wolny!

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...