Drugi Montag przy Piotrkowskiej

Choć nowy Montag przy Piotrkowskiej 111 działa już od jakiegoś czasu, właśnie w ten weekend zaprasza na otwarcie ze specjalnymi atrakcjami: łódzkimi wzorami jednorożca na kawie, premierą nowych wypieków, konkursem i kawą za złotówkę przygotowaną przez samego mistrza Polski.

Najlepsze pieczywo i doskonała kawa

Wiecie, że potrafimy zaplanować wam weekend. Tym razem mamy dla was sobotę i niedzielę pod znakiem najlepszego pieczywa i kawy. Przez dwa dni w Montagu przy Piotrkowskiej 111 będzie na was czekał Dominik Dobosz – chłopak, który najpiękniej w Polsce maluje wzory na kawie. Wiemy, że już trenuje i obok klasyków na weekendowych kawach znajdziecie też znajome motywy łodzi czy jednorożca.

Oficjalne otwarcie

Nowe ciastko z owocami przygotowanie specjalnie na otwarcie

Dlaczego właśnie teraz? Ponieważ Montag czekał z oficjalnym otwarciem aż do rozluźnienia obostrzeń, by po swojemu porozmawiać ze stałymi bywalcami, opowiedzieć o chlebie i zmianach, jakie u nich nastąpiły. A jest o czym opowiadać! Produkcja pieczywa przeniosła się na Piotrkowską 111, gdzie twórcy Montagu stworzyli nowe, piękne miejsce przywodzące na myśl francuskie piekarenki. Dostaniecie tu całą gamę znanych chlebów, wypieków z ciasta francuskiego i bagietek, a także jajka czy mleko  pochodzące prosto z własnego gospodarstwa Montag Garden. A co na Piotrkowskiej 107? Również zmiany – za szybą, za którą jeszcze niedawno piekły się chleby stanęły stoliki. Trwają prace nad ogródkiem (ci, którzy pamiętają restaurację Sofa wiedzą o jakie miejsce chodzi), trwają też próby menu nowo tworzonego bistro, ale więcej na razie nie mogę pisać.

Jedyny taki ekspres do kawy w Polsce

FAEMA E71 Touch – pierwszy taki ekspres w Polsce stanął w nowym Montagu

Ale wracajmy pod numer 111. Od 9.00 w sobotę 12 czerwca będzie tu czekał Dominik, który te piękne kawy przygotuje na wyjątkowym ekspresie. FAEMA E71 Touch – pierwsze takie urządzenie w Polsce, właśnie w Łodzi, w Montagu. Mamy tu kolejną lokalną kooperatywę – nie każdy wie, że takimi kawowymi gwiazdami zajmuje się inna łódzka firma – mowa tu o Primulatorze, który znacznie lepiej znany jest w Polsce, niż na rodzinnym gruncie. Długo można by opowiadać o parametrach – ten ekspres sam mierzy czas ekstrakcji kawy i wysyła sygnał do młynka, by odpowiednio dopasować grubość mielenia ziaren, sam kontroluje temperaturę wody z dokładnością do pół stopnia, ma tysiące inteligentnych ustawień a do tego jeszcze bajecznie wygląda!

Mistrz Polski Latte Art i łódzka kawa za 1 zł

Dominik Dobosz

Lecimy dalej – każdy, kto w najbliższy weekend kupi w Montagu pieczywo, za kawę ze wzorem od mistrza Polski zapłaci tylko 1 zł, a do tego będzie jeszcze mógł wygrać podwójne zaproszenie na kurs domowego baristy przygotowany przez Montag i Akademię Espresso prowadzoną przez Primulator. Zasady banalne – w sobotę i niedzielę wrzucajcie na Facebooka i Instagram zdjęcia kaw oznaczonych #kawamontag i otagujcie w nich profile Montag na Facebooku i Instagramie. Wygra pięć najciekawszych zgłoszeń – zwycięzcy zostaną ogłoszeni w wydarzeniu. Na koniec jeszcze jedna niespodzianka. Na półkach Montagu po raz pierwszy pojawi się to ciacho z owocami, które idealnie pasuje do kawy, szczególnie tej z łódzkim wzorem. My będziemy na pewno!

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...