fbpx

Drugi Montag przy Piotrkowskiej

Choć nowy Montag przy Piotrkowskiej 111 działa już od jakiegoś czasu, właśnie w ten weekend zaprasza na otwarcie ze specjalnymi atrakcjami: łódzkimi wzorami jednorożca na kawie, premierą nowych wypieków, konkursem i kawą za złotówkę przygotowaną przez samego mistrza Polski.

Najlepsze pieczywo i doskonała kawa

Wiecie, że potrafimy zaplanować wam weekend. Tym razem mamy dla was sobotę i niedzielę pod znakiem najlepszego pieczywa i kawy. Przez dwa dni w Montagu przy Piotrkowskiej 111 będzie na was czekał Dominik Dobosz – chłopak, który najpiękniej w Polsce maluje wzory na kawie. Wiemy, że już trenuje i obok klasyków na weekendowych kawach znajdziecie też znajome motywy łodzi czy jednorożca.

Oficjalne otwarcie

Nowe ciastko z owocami przygotowanie specjalnie na otwarcie

Dlaczego właśnie teraz? Ponieważ Montag czekał z oficjalnym otwarciem aż do rozluźnienia obostrzeń, by po swojemu porozmawiać ze stałymi bywalcami, opowiedzieć o chlebie i zmianach, jakie u nich nastąpiły. A jest o czym opowiadać! Produkcja pieczywa przeniosła się na Piotrkowską 111, gdzie twórcy Montagu stworzyli nowe, piękne miejsce przywodzące na myśl francuskie piekarenki. Dostaniecie tu całą gamę znanych chlebów, wypieków z ciasta francuskiego i bagietek, a także jajka czy mleko  pochodzące prosto z własnego gospodarstwa Montag Garden. A co na Piotrkowskiej 107? Również zmiany – za szybą, za którą jeszcze niedawno piekły się chleby stanęły stoliki. Trwają prace nad ogródkiem (ci, którzy pamiętają restaurację Sofa wiedzą o jakie miejsce chodzi), trwają też próby menu nowo tworzonego bistro, ale więcej na razie nie mogę pisać.

Jedyny taki ekspres do kawy w Polsce

FAEMA E71 Touch – pierwszy taki ekspres w Polsce stanął w nowym Montagu

Ale wracajmy pod numer 111. Od 9.00 w sobotę 12 czerwca będzie tu czekał Dominik, który te piękne kawy przygotuje na wyjątkowym ekspresie. FAEMA E71 Touch – pierwsze takie urządzenie w Polsce, właśnie w Łodzi, w Montagu. Mamy tu kolejną lokalną kooperatywę – nie każdy wie, że takimi kawowymi gwiazdami zajmuje się inna łódzka firma – mowa tu o Primulatorze, który znacznie lepiej znany jest w Polsce, niż na rodzinnym gruncie. Długo można by opowiadać o parametrach – ten ekspres sam mierzy czas ekstrakcji kawy i wysyła sygnał do młynka, by odpowiednio dopasować grubość mielenia ziaren, sam kontroluje temperaturę wody z dokładnością do pół stopnia, ma tysiące inteligentnych ustawień a do tego jeszcze bajecznie wygląda!

Mistrz Polski Latte Art i łódzka kawa za 1 zł

Dominik Dobosz

Lecimy dalej – każdy, kto w najbliższy weekend kupi w Montagu pieczywo, za kawę ze wzorem od mistrza Polski zapłaci tylko 1 zł, a do tego będzie jeszcze mógł wygrać podwójne zaproszenie na kurs domowego baristy przygotowany przez Montag i Akademię Espresso prowadzoną przez Primulator. Zasady banalne – w sobotę i niedzielę wrzucajcie na Facebooka i Instagram zdjęcia kaw oznaczonych #kawamontag i otagujcie w nich profile Montag na Facebooku i Instagramie. Wygra pięć najciekawszych zgłoszeń – zwycięzcy zostaną ogłoszeni w wydarzeniu. Na koniec jeszcze jedna niespodzianka. Na półkach Montagu po raz pierwszy pojawi się to ciacho z owocami, które idealnie pasuje do kawy, szczególnie tej z łódzkim wzorem. My będziemy na pewno!

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...