fbpx

Montag

Na Jemy w Łodzi nie było jeszcze nic o piekarni i bistro Montag – nadrabiamy zaległości i biegniemy spróbować tutejszego chleba na zakwasie.

Podwórko przy ul. Piotrkowskiej 107 znane jest miłośnikom kawiarni i restauracji. Od niedawna, obok Fresco Cafe i Dekadencji, działa Montag, który zajął miejsce Sofy. Na razie otwarta jest niewielka część lokalu. Mieści się w niej bufet z wypiekami i duży stół, przy którym można napić się kawy, spróbować tutejszego ciasta czy miło z kimś pogawędzić.

Montag

Siedzicie właśnie nad excelowskimi plikami i zastanawiacie się, co naprawdę chcielibyście robić w życiu? Montag jest przykładem, że niektórzy znajdują w sobie odwagę, porzucają ciepłą, dobrze płatną posadę i … zaczynają piec chleb. Przyznają, że praca jest ciężka, ale pasja tworzenia, satysfakcja z efektów czy też możliwość poznawania nowych ludzi są tego warte. Trzymamy kciuki, by starczyło sił i wytrwałości.

Oferta Montagu to przede wszystkich chleby. Postawą jest pszenno-żytni (6 zł), razowiec (8 zł) i bagietka (4,50 zł), inne propozycje (np. miodowy, oliwkowo-rozmarynowy czy pomidorowy) wciąż się zmieniają. To, co je łączy, to wysokiej jakości, wyselekcjonowane składniki (Montag między innymi miesza kilka rodzajów mąk), naturalne zakwasy i stosunkowo długi czas przygotowania każdego wypieku.

Montag

Poza chlebem, w bistro można napić się kawy i zjeść ciasto lub coś bardziej wytrawnego (np. gulasz). W każdy czwartek stali bywalcy wpadają na pączki, gdyż w Montagu każdego tygodnia jest tłusty czwartek. Podobnie jak inne wyroby, ciastka nie mogły być zwyczajne – przygotowane są według oryginalnego, przedwojennego przepisu.

Zanim zdecydujecie się na zakup, możecie spróbować każdego z oferowanych w danym momencie wypieków. Obecnie w limitowanej edycji dostępny jest chleb piernikowy o delikatnym, korzennym posmaku z dużą ilością rodzynek (najlepiej smakuje z samym masłem). Szkoda tylko, że tak szybko się skończy – choć to niezgodne z filozofią Montagu, następny bochenek zjem chyba w ukryciu, nie dzieląc się z pozostałymi domownikami.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...