Coraz więcej łódzkich lokali deklaruje pomoc z przygotowaniem posiłków dla lekarzy oraz przedstawicieli służb. Dziś mamy dla was kolejną garść informacji związanych z tą akcją!

Dostawa do szpitala z Tawerny Pepe Verde
Dostawa do szpitala z Tawerny Pepe Verde

Mimo trudnej sytuacji, lokale w Łodzi nie zapominają o wszystkich, którzy walczą z epidemią nowego koronawirusa. Jesteśmy wzruszone słysząc, że na tak dużą pomoc gotowi są ci, którzy sami znaleźli się w trudnej sytuacji. Akcja przygotowywania darmowych posiłków dla lekarzy oraz służb mundurowych obejmuje coraz więcej restauracji. Czekamy też na nowe zgłoszenia.

Zaczęło się od jednego telefonu w sobotni wieczór. Zaprzyjaźniona restauracja zaproponowała, że przygotuje jedzenie dla potrzebujących i poprosiła o pomoc w ogarnięciu tematu. Mamy świadomość, że obecnie szpitale i lekarze oraz służby mundurowe mają urwanie głowy, więc żeby nie robić nic na pałkę skontaktowałyśmy się z Łódzkim Centrum Wydarzeń, które podało temat do Urzędu Miasta, który podał temat dalej do rzeczników wszystkich służb. Dzięki temu mamy możliwość koordynowania działań i kierowania pomocy tam, gdzie jest potrzebna.

Posiłki do szpitali dostarcza catering Eat Fit
Posiłki do szpitali dostarcza catering Eat Fit

Mamy w związku z tym wielką prośbę do restauracji, które chcą pomóc. Dajcie znać! Jeśli nie nam, to skontaktujcie się z kierownictwem albo rzecznikami instytucji, którym chcecie zawieźć jedzenie. Dzięki temu będziecie mieli pewność, że wasza pomoc trafi w odpowiednie ręce i spełni swoje zadanie. Już teraz dostajemy sygnały, że pod Biegańskim ustawiają się kolejki dostawców z restauracji i osób prywatnych, które przywożą posiłki. A w Łodzi jest masa innych szpitali, stacji ratownictwa, remiz, posterunków i generalnie ludzi, którym wasza pomoc też się przyda. Tak samo jak z liczbą zakażeń – lepiej sprawę kontrolować i rozłożyć wszystko w czasie 🙂

Z informacji, które mamy od przedstawicieli służb wynika, że na ten moment pomoc nie jest jeszcze dramatycznie potrzebna, ale sytuacja już zaczyna się zmieniać. Dlatego jeszcze raz prosimy o kontakt wszystkie lokale, które są gotowe przygotowanie posiłki. O chęci pomocy dajcie nam znać mailowo: kontakt@jemywlodzi.pl, w wiadomości na Facebooku albo telefonicznie: 691 860 116. Informujcie też, jeśli już realizujecie dostawy.

A TERAZ PORA NA TURBO MEGA GIGANTYCZNE PODZIĘKOWANIA!

Z ogromną radością i wdzięcznością przyjmujemy wszystkie wasze zgłoszenia. Akcja już się rozpoczęła – na ten moment 30 posiłków dziennie dostarcza Tawerna Pepe Verde, a ich dania trafiają do szpitala Biegańskiego. Działania restauracji wspomogą też siostrzane lokale, czyli Galicja, Bubamara i Tajska Hot Spoon. Również 30 posiłków dziennie, tyle, że do Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego oraz do Szpitala Jonschera dostarcza codziennie catering dietetyczny Eat Fit. Wiemy też, że dostawy do szpitali wysłały Hana Sushi, Whiskey in the Jar, Lavash i restauracja Sote z NoBo Hotelu. Restauracja Kucak dostarcza swoje posiłki potrzebującym – pierwszego dnia 150 porcji zawieźli do schroniska dla bezdomnych, a drugiego pojechali do domów dziecka.

Gotowość pomocy i dostarczania posiłków zgłosiły na już restauracje Lepione&Pieczone, Pittu Pittu, Gastromachina, Hamra, Umamitu, Drukarnia i House of Sushi z Nowosolnej. Posiłki dla lekarzy dowozić będą również Pizzeria 105, Złoty Imbir, Pomodoro i Lemoniada ze Zgierza. Restauracja Bułgarska zaoferowała przekazanie na ten cel swoich zapasów żywności, firma FreshMint nieodpłatnie przekaże zioła, a możliwość dostarczenia kawy zaoferowała firma Quba Caffe.

Dostawa dla szpitala z restauracji Sote
Dostawa dla szpitala z restauracji Sote

Odezwał się do nas również Rafał, na co dzień dostawca w Uber Eats obecnie gotowy rozwozić jedzenie z restauracji do szpitali – dajcie mu za to lajka na stronie, którą założył, żeby wspierać łódzkie gastro na Facebooku. Gastromachina przygotowała też specjalną ofertę dla lekarzy i służb mundurowych (burgery po kosztach produkcji), podobnie jak Presto w Aleksandrowie Łódzkim (20% rabatu), Whisky in the Jar i Bar Dominik z Chojen (-20% na całe zamówienie).

W imieniu własnym oraz łódzkich służb, turbo mega gigantyczne podziękowania dla wszystkich, którzy niosą pomoc! Jesteście niesamowici!

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...