Offbeer - Łódzki Festiwal Piwa

Najbliższy weekend niesie ze sobą sporo atrakcji dla miłośników piwa. W sobotę i niedzielę odbędzie się bowiem pierwsza edycja Łódzkiego Festiwalu Piwa Offbeer.

Offbeer to wydarzenie organizowane wspólnie przez dwa puby: The Eclipse Inn i Piwotekę Narodową przy pomocy Bractwa Piwnego i Klubu Miłośników Piwowarstwa Ericpol. Lokale zjednoczyły siły, by wspólnie promować dobre beczkowe piwo z małych, rzemieślniczych i regionalnych browarów. Organizatorzy postarają się pokazać uczestnikom, że piwo może mieć aromat, smak i charakter. Impreza ma być też formą promowania kultury piwnej i pokazanie, że jest ona czymś więcej niż „żłopanie bezsmakowego lagera na czas”.

Offbeer - Łódzki Festiwal Piwa

Na uczestników Festiwalu czeka mnóstwo atrakcji. Z 20 nalewaków The Eclipse Inn i Piwoteki Narodowej lać będą się najlepsze piwa beczkowe, które pić można będzie uczestnicząc w licznych spotkaniach z osobami z branży piwnej, warsztatach i konkursach. Będzie można poznać historię piwowarstwa i browarnictwa, szczególnie łódzkiego, ale także wziąć udział w wykładzie i warsztatach na temat domowego warzenia piwa. Dodatkowo (co uważamy za fantastyczną inicjatywę) w obu pubach przez cały czas trwania Festiwalu obecni będą animatorzy klubu DRIvera. Poprzez zachęcanie do udziału w specjalnych grach i prezentację alkogogli promować będą odpowiedzialne picie i absolutny brak tolerancji dla prowadzenia samochodu po alkoholu.

Festiwal Offbeer w pubach The Eclipse Inn i Piwoteka Narodowa potrwa w od godziny 9:00 w sobotę 26 października do późnego, niedzielnego popołudnia. Więcej informacji i szczegółowy program znajdziecie na stronie Offbeer – Łódzki Festiwal Piwa.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...