Szykujcie letnie stroje i dzwońcie po znajomych – na Piotrowskiej 89 przez cztery dni królować będzie prosecco, grill i muzyka latino! „Witamy Lato na Piotrkowskiej 89!” oficjalnie rozpocznie wakacyjny sezon w jednym z najpiękniejszych podwórek w mieście, a my mamy dla was szczegóły wydarzenia.

Ten, kto kocha dobre jedzenie na pewno zna podwórzec Piotrkowskiej 89! Jest to wspólny adres 5 popularnych łódzkich restauracji: japońskiej House of Sushi, libańskiej Hamry, hiszpańskiej Las Tablas, włoskiej Bella Napoli oraz otwartej krótko przed lockdownem Ramenowni. Pasaż właśnie przeszedł gruntowne odświeżenie, w trakcie którego zmieniona została nawierzchnia, a lokale rozłożyły ogródki. Zadbano tu też o zieleń w donicach oraz klimatyczne oświetlenie, dzięki czemu jedno z najpiękniejszych podwórku w mieście zyskało jeszcze więcej blasku!

Piotrkowska 89 po odświeżeniu

Aby uczcić zakończenie prac, a także hucznie powitać lato, w tym tygodniu pasaż organizuje wyjątkowe wydarzenie. Tańce w rytmach latino, muzyka na żywo, grillowanie na świeżym powietrzu i bąbelki w kieliszkach – tak zapowiada się inauguracja letniego sezonu na Piotrkowskiej 89! Event rozpocznie się w najbliższy czwartek i potrwa do niedzieli, a każdy dzień wypełniony będzie innymi atrakcjami. W ten sposób, pasaż pragnie nie tylko rozgrzać gości, ale także zaprezentować swój letni program – począwszy od przyszłego tygodnia obowiązywać będzie tu bowiem specjalny rozkład jazdy.

Zacznijmy jednak od tego, co najważniejsze, czyli od nadchodzącego eventu. W czwartek 9.07. we wszystkich restauracjach pasażu poleje się prosecco w mega promocyjnej cenie. Za 100 ml zapłacicie tu jedyne 6 zł, a za Aperol Spritz – 15 zł! Niektóre lokale przygotują również swoje autorskie drinki na bazie prosecco, ale ich szczegóły to jeszcze niespodzianka. Następnego dnia, w piątek wieczorem, pasaż wypełnią za to dźwięki muzyki na żywo. Zajrzyjcie tu po pracy na dobre rozpoczęcie weekendu w akompaniamencie jazzowej muzyki live, granej na końcu dziedzińca. Specjalnie dla was zaśpiewa Zuzanna Lena Lenkiewicz – start o 21:00.

Letnie leżaki

Tęsknicie za podróżami? Sobotni wieczór rozgrzeje was muzyką w stylu latino! Tego dnia studio tańca TONdance Travel zaprezentuje pokazową lekcję salsy, a wy będziecie mogli spróbować swoich sił w tańcach latynoamerykańskich. Wszystkiemu towarzyszyć będzie grillowanie w Bella Napoli, w trakcie którego szef kuchni Paolo Pistola przyrządzać będzie swoją specjalność, czyli świeże ryby. Od 20 do 22 obowiązywać tu będzie specjalna karta BBQ, w której znajdziecie również klasyki z rusztu. Z uwagi na grilla menu będzie ograniczone, ale nie martwcie się – na pewno zjecie tu włoską pizzę.

źródło: TONDance Travel

Piotrkowska 89 nie zapomina także o dzieciach! W niedzielę odbędzie się tu dzień dla rodzin, a specjalnie dla najmłodszych gości, od 13:00 do 17:00 pasaż wypełnią setki baniek mydlanych, tworzonych przez animatorów z firmy Kot Zagalski. W tym czasie wy będziecie mogli posiedzieć przy dobrym jedzeniu – a dzięki zamkniętej formie dziedzińca, nie będziecie musieli się martwić o to, żeby maluchy nie rozbiegły się po Pietrynie 😉

A jak prezentować się będą kolejne tygodnie? Przez całe wakacje, w poniedziałki i wtorki czekać będą tu na was promocyjne dania za 25 zł – inne w każdej restauracji. Czwartki z prosecco wydłużą się o jeden dzień i obejmą również każdą środę. W piątki posłuchacie tu muzyki na żywo, a w soboty – spróbujecie swoich sił w salsie lub potańczycie w rytm muzyki granej przez DJ. To będzie lato pełne wrażeń!

Co myślicie o takiej inauguracji sezonu? Jeśli jesteście na tak, koniecznie zajrzyjcie na Facebookowe wydarzenie – link tutaj. Już wkrótce pojawi się w nim więcej szczegółów!

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...