Ogródki restauracji na Piotrkowskiej pięknieją i zielenieją z roku na rok. W tym roku po raz drugi, wspólnie z Łódzkim Centrum Wydarzeń i Wydziałem Kształtowania Środowiska UMŁ przyznaliśmy nagrody dla tych najładniejszych.

Najładniejsze ogródki restauracji przy Piotrkowskiej

Jak chyba każdy, jesteśmy wielkimi fankami zieleni w przestrzeni publicznej. A zielona Piotrkowska to najpiękniejsza wizytówka miasta. Dlatego gorąco kibicujemy restauracjom, które dekorują swoje ogródki donicami pełnymi kwiatów i krzewów. Rok temu Łódzkie Centrum Wydarzeń i Wydział Kształtowania Środowiska UMŁ opracowały poradnik i wytyczne dla restauracji, jak dbać o zieleń w ogródkach. Efekty widać na głównym deptaku miasta, a to doskonały pretekst, żeby nagrodzić restauratorów za ich wysiłki.

Coraz więcej zieleni na Pietrynie

Właściciel Cafe Verte ze zdjęciem ogródka sprzed 15 lat – w tle ogródek dzisiaj.

Już w zeszłym roku, kiedy po raz pierwszy nagrodziliśmy najpiękniejsze ogórki, było w nich zielono. W tym sytuacja wygląda jeszcze lepiej. Większość lokali otacza swoje ogródki donicami i dekoruje kwiatami. To idealna okazja, żeby nagrodzić te, które prezentują się najpiękniej i mają najwięcej zieleni. Rok temu nagrody przyznaliśmy po raz pierwszy – wtedy zwycięzcą okazała się restauracja Otwarte Drzwi z Piotrkowskiej 120. A jak było tym razem?

Nagrody główne

Ogródek restauracji Otwarte Drzwi

W tym roku pięknych ogródków przy Piotrkowskiej jest tyle, że wspólnie z Łódzkim Centrum Wydarzeń i Wydziałem Kształtowania Środowiska UMŁ postanowiliśmy przyznać nagrodę główną aż trzem restauracjom. Pierwsza trafiła do Otwartych Drzwi, których ogródek w tym roku jest jeszcze ładniejszy. Widać, że właściciele lokalu cały czas wkładają mnóstwo pracy w wygląd swojego zakątka Piotrowskiej, a gości to doceniają. Zielony, piękny i klimatyczny ogródek jest wiecznie pełny ludzi.

Ogródek Cafe Verte

Kolejna nagroda powędrowała do kawiarni Verte przy Piotrowskiej 113/115. Ich otoczony bluszczem ogródek zawsze wyróżniał się wśród innych, ale w tym roku wygląda po prostu bajecznie. Schowany w podwórku, jest niezwykle przytulny, nastrojowy i stanowi piękną, zieloną enklawę w sercu miasta.

Ogródek Pho by Lilly Tran | fot. www.platinstudio.com

Trzecia z nagród trafiła do tegorocznego debiutanta – restauracji Pho by Lilly Tran. Ogródek został wyróżniony za wyjątkowo piękne i egzotyczne kwiaty – bananowce i tajemnicze, wietnamskie kwiatki „papierowe”. Całości dopełniają kolorowe lampiony, które szczególnie pięknie prezentują się nocą. Jak mówi sama Lilly, ogródek powstał dzięki jej przyjaciołom – zaprojektował go Damian Raczkowski, radny Rady Miejskiej w Łodzi. To on zbudował donice, które malowali wspólnie z Lilly i razem wybierali kwiaty.

Specjalne wyróżnienia

Ogródek restauracji Breadnia

Pięknych ogródków było w tym roku tyle, że przyznaliśmy też dwa specjalne wyróżnienia. Pierwsze trafiło do Breadni – to siostrzany lokal Cafe Verte i widać, że właściciele cenią sobie zielone otoczenie. Drugie wyróżnienie otrzymała nowo otwarta restauracja wegańska Boho. Piękne, drewniane donice i dużo zieleni to bardzo dobra zapowiedź dla tego lokalu.

Ogródek restauracji BOHO

Ideą nagród i wyróżnień jest zachęcenie restauracji z Piotrkowskiej do zazieleniania swoich ogródków. Mamy nadzieję, że już niedługo Pietryna będzie najbardziej zielonym deptakiem w Polsce!

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...