fbpx

Najlepsza restauracja 2014

O północy zakończyłyśmy głosowanie na najciekawszą restaurację otwartą w 2014 roku. Czas poznać laureata naszego plebiscytu.

Zanim zdradzimy, kto wygrał w tym roku, chcemy podziękować za wszystkie uczciwe głosy, które oddaliście na swoje ulubione lokale. Tak, słowo uczciwe będzie się pojawiało w tym tekście jeszcze wielokrotnie, ponieważ i w tym roku nie wszyscy uznali, że dobra zabawa jest ważniejsza od zwycięstwa za wszelką cenę. Po podliczeniu wszystkich uczciwie oddanych głosów, z przyjemnością informujemy, że tytuł Najlepszej restauracji otwartej w Łodzi w 2014 roku trafia do rąk Bawełny. Serdecznie gratulujemy!

Bawełna

Oczywiście tu należą się wyjaśnienia, bo uważni obserwatorzy mogli zauważyć, że to nie Bawełna zdobyła najwięcej głosów w naszym plebiscycie. Choć w tym roku skorzystałyśmy z lepiej zabezpieczonej ankiety, to (podobnie jak roku temu) wiele głosów oddanych zostało nieuczciwie. System zakładał możliwość głosowania nie częściej niż raz na dobę, co udało się konsekwentnie omijać osobom głosującym na restaurację Mare e Monti. Wiele głosów na jej koncie oddanych było nie przez fanów, a automatyczne boty lub w sposób jasno wskazujący na oszustwo. Tak jak zapowiadałyśmy, nie wzięłyśmy ich pod uwagę (i choć apelowałyśmy o uczciwość w trakcie trwania plebiscytu sytuacja ta powtarzała się do samego końca). Cóż, jedni wymyślają fajne akcje (patrz https://www.youtube.com/watch?v=G2lwrTSenL8), inni kupują głosy. Komentarz nie jest tu chyba potrzebny, ale dziwię się, że poza kwestią uczciwości, ci, którzy nie grają fair, nie obawiają się, że podobnym zachowaniem po prostu bardziej sobie zaszkodzą niż pomogą. Sytuacja ta ma jeszcze jeden aspekt – ponieważ nie jesteśmy w stanie zweryfikować wszystkich fałszywych głosów, nie możemy przyznać drugiego i trzeciego miejsca w plebiscycie. Mamy nadzieję, że pozostali uczestnicy to zrozumieją.

Bawełna

Już kończymy i to pokrzepiającym akcentem. Głos w sprawie zabrali nawet konkurenci Bawełny z plebiscytu, którzy nie tylko sprzeciwili się podobnym praktykom, ale nawet gotowi byli oddać jej swoje głosy (mowa tu o Lokalu, Otwartych Drzwiach, Senoritas, Piwnicy Łódzkiej oraz ubiegłorocznym laureacie, czyli Mitmi). Można? Można. I tym optymistycznym finałem możemy przejść do prezentacji tegorocznego zwycięzcy. Niebawem przeczytacie u nas materiał na temat Bawełny i jej zwycięstwa w naszym plebiscycie.

Podobne posty

Szukamy dla was fajnych miejscówek na lato, a w ogródku DaVelli z grillem jest jak na wakacjach. ...
Długo Łódź musiała czekać na dobre roślinne sushi, ale już wiemy, że było warto. Uwaga – to nie jest ...
Jeśli w temacie jedzenia na mieście jesteście wśród swoich znajomych kompendium wiedzy, teraz ...