fbpx

Najlepsza restauracja otwarta w 2015 roku – wyniki plebiscytu

Dziś o północy zakończyło się głosowanie na najlepszą restaurację otwartą w Łodzi w 2015 roku. Pora przedstawić laureatów plebiscytu.

To była już trzecia edycja plebiscytu i zapewniamy, że nie ostatnia. Do rywalizacji stanęło w tym roku 12 restauracji, na które w ciągu minionego tygodnia oddaliście łącznie ponad 1200 głosów. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie plebiscytem w imieniu własnym i wszystkich lokali, które brały w nim udział. Teraz pora na werble… Tytuł najlepszej łódzkiej restauracji otwartej w 2015 roku zdobyły MOTYWY! Drugie miejsce w głosowaniu zajęła Gastromachina Stacja. Trzecie przypadło w udziale Nekko Sushi.

Restauracja MOTYWY

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom. Szczególne wyrazy uznania dla ekipy restauracji MOTYWY, której w ciągu zaledwie trzech miesięcy udało się zdobyć grono tak wiernych wielbicieli. Lokal otwarty przy Traugutta pod koniec października od początku wzbudzał spore zainteresowanie wśród miłośników jedzenia. Menu przygotowane przez młodego i zdolnego szefa kuchni, Kamila Kubiaka pełne jest ciekawych składników i połączeń smaków. Karta zmienia się często, co zachęca do odwiedzin, aby nie przegapić żadnych kulinarnych eksperymentów. Do tej pory można tu było spróbować chociażby grasicy, foie gras, kremu kasztanowo-ziemniaczanego, dań z owoców morza i mięs przyrządzanych z wykorzystaniem nowoczesnych technik kulinarnych. Do tego miła atmosfera i świetna lokalizacja przy woonerfie na Traugutta. Taki miks okazał się kluczem do sukcesu w naszym plebiscycie.

Gastromachina Stacja

Rówieśniczką MOTYWÓW jest Gastromachina Stacja – lokal, który w naszym plebiscycie zajął drugie miejsce. Miłośnikom jedzenia ulicznego marka ta znana jest jednak znacznie dłużej, bo swoją przygodę z gastronomią ekipa Gastromachiny zaczynała w popularnym food trucku pod tą samą nazwą. Od niedawna ich firmowe hamburgery i ciabatty zjeść można w niewielkim lokalu w podwórku przy Piotrkowskiej 89. Okazuje się, że nie trzeba mieć rozbudowanego menu, by skraść serca i podniebienia gości – wystarczy naprawdę dobre jedzenie i świetna atmosfera.

Nekko Sushi

Tylko nieznacznie starszy od konkurentów z podium jest sushi bar, który uplasował się na trzecim miejscu w głosowaniu naszych czytelników. Nekko Sushi działa w podwórku przy Piotrkowskiej 107 od połowy października i pomimo silnej konkurencji w światku łódzkich susharni radzi sobie bardzo dobrze. Kluczem do sukcesu mogą być ciekawe składniki sushi (jak ośmiornica, seriola czy małże św. Jakuba), przytulne wnętrze lokalu i mini sklepik z produktami kuchni japońskiej.

Wszystkim laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy tym, którzy oddawali swoje głosy. Do zobaczenia za rok!

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...