Najlepsze burgery w Łodzi fot. sxc.hu

Rok temu pisałyśmy o naszych poszukiwaniach hamburgera doskonałego. Wiele się od tamtej pory zmieniło w burgerowej ofercie łódzkich restauracji, więc pora odświeżyć temat.

Kiedy w grudniu 2012 roku rozpoczęłyśmy poszukiwania najlepszych hamburgerów, w Łodzi można było zjeść je w kilku zaledwie restauracjach, z których tylko w jednej stanowiły one podstawę oferty. Moda na gourmet burgers, czyli dobrej jakości hamburgery serwowane w dedykowanych lokalach lub jako pełnowartościowe danie w dobrych restauracjach dopiero się zaczynała. Dziś burgerowi mamy w Łodzi kilka, a bułki z mięchem i dodatkami posiada w swoim menu prawie każdy lokal gastronomiczny. Pora zatem wybrać te najlepsze.

Burger z wołowiny Angus w restauracji Drukarnia

W dziale Jemy w Łodzi Poleca na naszej stronie pojawiła się kategoria Na hamburgera. Znajdziecie w niej listę lokali, w których naszym zdaniem można zjeść naprawdę smaczne burgery w różnych wariantach smakowych, z dobrej jakości mięsem i oryginalnymi dodatkami. Większość z nich to miejsca, w których hamburgery stanowią podstawę oferty, jak Byk Burger, Jerry’s Burger czy Łódzkie Burgery. Są też restauracje, w których buły stanowią ważną, ale nie najważniejszą część oferty, jak Drukarnia, MITMI, Tari Bari czy American Bull.

Teraz kolej na was. Gdzie w Łodzi serwują najlepsze burgery? Macie swoich faworytów? Wolicie klasykę czy może jakieś specjalności, o których warto wspomnieć? Chętnie wybierzemy się i sprawdzimy, bo mamy nadzieję, że lista polecanych lokali będzie stale rosła.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...