fbpx

Instagram, Facebook, wiadomości prywatne, LDZ Foodies – dziękujemy za wszystkie wasze głosy w naszym lodowym plebiscycie. Właśnie je podliczyłyśmy i już wiemy, kto wygrał w tym roku!

Najlepsze lody naturalne w Łodzi

Dziś trudno wyobrazić sobie lato bez budek z rzemieślniczymi lodami. Powiedzmy sobie szczerze, jedne są bardziej naturalne, inne trochę mniej, ale poziom cały czas wzrasta, a na rynku przybywa mocnych graczy. Dlatego jakiś czas temu zapytałyśmy was o najlepsze lody w Łodzi. Miałyśmy sporo liczenia, tym bardziej, że faworyci z Insta różnili się od tych fejsbukowych. Ale nie trzymamy was dłużej w niepewności, oto najpopularniejsza dziesiątka.

Ranking lodów naturalnych – miejsca 8-10

Lodziarnia Bosko
Lodziarnia Bosko

Na ostatnich trzech miejscach ex aequo uplasowali się: Beza Krówka, Bosko i Lody Przygody. Bezie trzeba oddać, iż była pionierem rzemieślniczych lodów na naszym rynku, niestety wraz z rozwojem spadała ich jakość, a może po prostu my staliśmy się bardziej wymagający. Bosko to koncept z Lublina. Sądzę, że gdyby byli bliżej „gorącego” odcinka Piotrkowskiej byliby znacznie bardziej popularni. Lody Przygody – tu muszę odrobić lekcję, wpisuję ich na listę „do odwiedzenia”.

Ranking lodów naturalnych – miejsce 7

Pan Rolka – lody tajskie (fpt. FB Pan Rolka)

Zaskakująco na 7 miejsce wskoczyły lody tajskie, które wcześniej nie pojawiały się w naszych rankingach. Pan Rolka – lody tajskie mieści się przy Piłsudskiego 25, a poza lodami zjecie tu również bąbelkowe gofry.

Ranking lodów naturalnych – miejsce 6

Oczko wyżej Cocoart’s – dla mnie ścisła czołówka łódzkich lodów naturalnych. Namawiam wszystkich, żeby wybrali się na Okopową 111. W tym roku rozszerzyli ofertę o lody premium. Jeśli chcecie spróbować smaku z prawdziwym szampanem czy orzechami  macadamia (lodowy faworyt Agaty) to trafiliście pod dobry adres.

Ranking lodów naturalnych – miejsce 5

Galante lody
Galante lody

Dużo głosów zabrała marka Galante, a przy większości było dopisane „szkoda, że zniknęli z Piotrkowskiej”. Szkoda, na szczęście są jeszcze na Rydla 17a i zgodnie z nazwą wyróżniają ich wyjątkowo duże porcje.  

Ranking lodów naturalnych – miejsce 4  

Lód Miód

Lód Miód – tych państwa nikomu nie trzeba przedstawiać. Jak widzę swoje dziecko usmarowane na czarno po uszy, już wiem na stówę, gdzie było. Nie zmieniłam upodobań od zeszłego roku – nadal mam Lód Miód w swojej łódzkiej czołówce.

Ranking lodów naturalnych – miejsce 2-3

Na zdjęciu widać dwa kartonikowe kubki z lodami. Na kubkach w kolorze zielonym widnieje logo lodziarni Krasnolód.
Krasnolód

Krasnolód i Łódzka Fabryka Lodów toczyły zażartą walkę na Facebooku, w końcu wspólnie uplasowały się na miejsca 2 i 3. Krasnolód jest moim tegorocznym okryciem – zakochałam się w ich pistacji, teraz smakiem miesiąca jest kolejny sztos, czyli karmelowe brownie. Łódzka Fabryka Lodów to nie był mój kierunek, ale drugie miejsce zobowiązuje – idę do nich, jak tylko będę na Piotrkowskiej.   

Ranking lodów naturalnych – miejsce 1  

Łodziarnia

Mamy tegorocznego zwycięzcę. Przed wami Łodziarnia – lody na okrągło, jeden z łódzkich pionierów lodów naturalnych, któremu wygraną przyniosły głównie głosy na Instagramie. To również moja czołówka i bardzo się cieszę, że znamy się na lodach coraz lepiej. Wielkie gratulacje dla Łodziarni!

Kogo jeszcze wymienialiście w swych głosach? Były tam lody Małe CoNieco, Favola, Dybalski, Wytwórnia Lodów Rzemieślniczych Kocham Lody (według mnie to te kryły się pod hasłem lodów z Teofilowa), Lody na Złotnie, Tralala, Malusie, Lodorożec, Lodorożek (tak, to dwie inne marki), Taj Ice i Rogolody. Przyznam, że większości nie znam, więc mam do nadrobienia całą lodową trasę przez miasto. Ja do tej listy dopisałabym jeszcze Farina Coffee.  

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...