fbpx

Najlepsze łódzkie lokale gastronomiczne 2013

Koniec roku to czas podsumowań i tworzenia list „najlepszych z najlepszych”. My też się o to pokusiłyśmy i przy waszej pomocy chcemy wybrać najlepsze lokale gastronomiczne 2013 roku.

W ciągu najbliższych kilku tygodni zachęcimy was do głosowania na wasze ulubione restauracje i kawiarnie mijającego roku. Zwycięzców plebiscytu wybierzemy w kilku kategoriach:

  • Najlepsza nowa kawiarnia
  • Najlepsza nowa restauracja
  • Najlepsza kuchnia
  • Najlepszy wystrój
  • Najlepsza obsługa

Co tydzień publikować będziemy listę lokali nominowanych w danej kategorii, a wasze głosy zadecydują o tym, kto zostanie zwycięzcą. Na pierwszy ogień idą debiutanci. Dziś rozpoczynamy głosowanie na najlepszą nową kawiarnię 2013 roku. Poniżej znajdziecie listę nominowanych lokali, a głosować możecie do poniedziałku 23 grudnia w ankiecie w lewej kolumnie na naszej stronie.

Daleko Blisko – kawiarnia podróżnicza działająca od niedawna na terenie OFF Piotrkowska. Wszystko przesycone jest tu zamiłowaniem do podróży – od wystroju, poprzez menu aż po atrakcje dodatkowe, jak spotkania z ciekawymi ludźmi.

Mili Ludzie – słodka, kolorowa i przemiła kawiarnia otwarta w lipcu przez spółdzielnię socjalną przy zbiegu ulic Sienkiewicza i Traugutta.

Niebostanotwarta w marcu klubokawiarnia, w której możecie nie tylko napić się kawy, ale także kupić używaną książkę, a w weekendy popląsać przy muzyce klubowej. Godny następca Jazzgi.

Kogle Mogle – perełka Starego Polesia. Otwarta w wakacje kawiarnia pokazuje, że fajne miejsca w Łodzi powstawać mogą w bardzo nietypowych lokalizacjach, a dobra energia ożywi każde sąsiedztwo.

Pani Cupcake – najsłodszy lokal w podwórku Secesja. Otwarta na początku roku cukiernio-kawiarnia specjalizuje się w babeczkach, muffinach, cupcakes i cake pops, ale oferuje też pyszną kawę i miłe miejsce na spotkanie ze znajomymi.

Zet Cafe – w działającej na terenie Filmówki kawiarni nie tylko napijecie się kawy, ale także kupicie książki o tematyce filmu, teatru i fotografii, filmowe plakaty oraz weźmiecie udział w kiermaszach i bazarach.

Czekamy też na wasze nominacje. Jakie lokale powinny waszym zdaniem wystartować w głosowaniu w pozostałych kategoriach? Szukamy najlepszych nowych restauracji oraz lokali z najlepszą kuchnią, wystrojem i obsługą. Macie swoich faworytów? Możecie ich zgłaszać droga mailową na adres: kontakt@jemywlodzi.pl lub wpisywać w komentarzach pod tym artykułem.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...