Najlepsze łódzkie lokale gastronomiczne 2013

Koniec roku to czas podsumowań i tworzenia list „najlepszych z najlepszych”. My też się o to pokusiłyśmy i przy waszej pomocy chcemy wybrać najlepsze lokale gastronomiczne 2013 roku.

W ciągu najbliższych kilku tygodni zachęcimy was do głosowania na wasze ulubione restauracje i kawiarnie mijającego roku. Zwycięzców plebiscytu wybierzemy w kilku kategoriach:

  • Najlepsza nowa kawiarnia
  • Najlepsza nowa restauracja
  • Najlepsza kuchnia
  • Najlepszy wystrój
  • Najlepsza obsługa

Co tydzień publikować będziemy listę lokali nominowanych w danej kategorii, a wasze głosy zadecydują o tym, kto zostanie zwycięzcą. Na pierwszy ogień idą debiutanci. Dziś rozpoczynamy głosowanie na najlepszą nową kawiarnię 2013 roku. Poniżej znajdziecie listę nominowanych lokali, a głosować możecie do poniedziałku 23 grudnia w ankiecie w lewej kolumnie na naszej stronie.

Daleko Blisko – kawiarnia podróżnicza działająca od niedawna na terenie OFF Piotrkowska. Wszystko przesycone jest tu zamiłowaniem do podróży – od wystroju, poprzez menu aż po atrakcje dodatkowe, jak spotkania z ciekawymi ludźmi.

Mili Ludzie – słodka, kolorowa i przemiła kawiarnia otwarta w lipcu przez spółdzielnię socjalną przy zbiegu ulic Sienkiewicza i Traugutta.

Niebostanotwarta w marcu klubokawiarnia, w której możecie nie tylko napić się kawy, ale także kupić używaną książkę, a w weekendy popląsać przy muzyce klubowej. Godny następca Jazzgi.

Kogle Mogle – perełka Starego Polesia. Otwarta w wakacje kawiarnia pokazuje, że fajne miejsca w Łodzi powstawać mogą w bardzo nietypowych lokalizacjach, a dobra energia ożywi każde sąsiedztwo.

Pani Cupcake – najsłodszy lokal w podwórku Secesja. Otwarta na początku roku cukiernio-kawiarnia specjalizuje się w babeczkach, muffinach, cupcakes i cake pops, ale oferuje też pyszną kawę i miłe miejsce na spotkanie ze znajomymi.

Zet Cafe – w działającej na terenie Filmówki kawiarni nie tylko napijecie się kawy, ale także kupicie książki o tematyce filmu, teatru i fotografii, filmowe plakaty oraz weźmiecie udział w kiermaszach i bazarach.

Czekamy też na wasze nominacje. Jakie lokale powinny waszym zdaniem wystartować w głosowaniu w pozostałych kategoriach? Szukamy najlepszych nowych restauracji oraz lokali z najlepszą kuchnią, wystrojem i obsługą. Macie swoich faworytów? Możecie ich zgłaszać droga mailową na adres: kontakt@jemywlodzi.pl lub wpisywać w komentarzach pod tym artykułem.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...