Łódzka Kuchnia Czterech Kultur - książka

Mamy ochotę krzyczeć, ale staramy się kontrolować. Wszystko dlatego, że na półki księgarń trafia właśnie pięknie wydana książka kulinarna Łódzka Kuchnia Czterech Kultur z naszymi nazwiskami na okładce.

Projekt Jemy w Łodzi nie raz już pozwalał nam realizować nasze około kulinarne pasje, ale chyba żadna z nas nie spodziewała się, że uda się zrealizować tę największą, czyli połączyć jedzenie z pisaniem. Wczoraj odebrałyśmy z wydawnictwa pierwsze egzemplarze naszej książki. Jest naprawdę piękna i w całości poświęcona temu, co od dłuższego czasu zajmuje nas zawodowo i prywatnie, czyli łódzkiej kuchni regionalnej. Dokładnie łódzkiej kuchni czterech kultur.

Łódzka Kuchnia Czterech Kultur - książka

Prace nad Łódzką Kuchnią Czterech Kultur trwały w sumie ponad rok. W tym czasie projekt ewoluował i był dopieszczany do granic przyzwoitości. Dzięki temu powstał elegancki album, w którym znajdziecie przepisy na potrawy kuchni polskiej, żydowskiej, niemieckiej i rosyjskiej, jakie Łodzianie i mieszkańcy regionu jadali w domach i restauracjach w czasach przemysłowego rozkwitu naszego miasta. Punkt wyjścia stanowiły klasyczne receptury sprzed ponad wieku, o których interpretację poprosiłyśmy szefów kuchni czterech łódzkich restauracji – Lokalu, Anatewki, Galicji i delight w andel’s Hotel Łódź.

Łódzka Kuchnia Czterech Kultur - książka kucharska

Książka podzielona jest na cztery części, z których każda poświęcona jest kuchni innego narodu. Całość jest dwujęzyczna – obok wersji polskiej zamieszczona jest angielska. Oprócz przepisów zawarłyśmy w albumie także informacje o historii dań i ich związku z Łodzią oraz kulinarne porady szefów kuchni. Wszystkie przepisy opatrzone są pięknym zdjęciami autorstwa Magdy Klimczak, autorki bloga Dare to Cook. Każdy rozdział książki został też wzbogacony wyjątkowymi ilustracjami studentki łódzkiej ASP Ani Świątek.

Łódzka Kuchnia Czterech Kultur - książka kucharska

Tyle na gorąco, ale jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o książce i porozmawiać z nami o łódzkiej kuchni czterech kultur, to zapraszamy was na Salon Ciekawej Książki, który odbędzie się w najbliższy weekend. W piątek o godzinie 14.00 będzie można spotkać się z nami w sali nr 304 Muzeum Włókiennictwa, gdzie poprowadzimy panel dyskusyjny łódzkiej kuchni i jej miejscu w lokalnej tradycji.

Łódzka Kuchnia Czterech Kultur - książka kucharska

Łódzka Kuchnia Czterech Kultur wydana została nakładem Domu Wydawniczego Księży Młyn przy nieocenionej pomocy Teresy Łozowskiej, Alicji Pukaczewskiej i Michała Kolińskiego. Już teraz książkę kupić można na stronie wydawnictwa, a lada dzień trafi do łódzkich księgarń.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...