Nie przegap, czyli co zjeść i wypić w Łodzi w ten weekend fot. sxc.hu

Jeśli zastanawiacie się, co zjeść i dokąd wybrać się w ten weekend, to prezentujemy ciekawe oferty i wydarzenia w łódzkich restauracjach, dzięki którym miło i ciekawie spędzicie nadchodzące dni.

Krokodyl z Zimbabwe w MEG MU cook & design

Krokodyl z Zimbabwe w MEG MU

Okazja do spróbowania tak egzotycznego mięsa zdarza się niezwykle rzadko. W ten weekend w ofercie afrykańskiej restauracji MEG MU w OFF Piotrkowska Center pojawiły się dania z mięsa krokodyla z Zimbabwe. Zjeść można tu zatem stek krokodyla z puree z planta i marchewki i zielonymi szparagami w cenie 110 zł za porcję 250 g mięsa lub 68 zł za porcję o połowę mniejszą.

Oprócz krokodyla w specjalnej ofercie weekendowej MEG MU znalazł się również sum afrykański z talarkami z patata i sałatką z mango, koktajl z ananasa i pomarańczy oraz piwo z sokiem z zielonych bananów.

Kuchnia Społeczna w klubokawiarni Granda

Kuchnia Społeczna w klubokawiarni Granda fot. facebook.com/pages/Kuchnia-Społeczna-Łódź/132198980287103

W niedzielę (21 kwietnia) w klubokawiarni Granda przy ulicy Rewolucji 1905 r. 48 ruszy druga edycja Kuchni Społecznej, czyli otwartych, comiesięcznych obiadokolacji, w trakcie których każdy z uczestników może przynieść samodzielnie przyrządzony, wegański posiłek i podzielić się nim z innymi. Można też wpaść i spróbować potraw przygotowanych przez innych. W menu na niedzielę znalazły się m.in. kotleciki z soczewicy, marokańskie leczo, halawa czy babeczki pomarańczowo-cynamonowe.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00, a koszt udziału jest bezpłatny dla osób, które przyjdą z własnym posiłkiem, dla pozostałych wynosi 10 zł. Na zakończenie degustacji odbędzie się pokaz filmu Alone in the Zone, a o 20.00 zagra zespół Guantanamo Party Program.

Warsztaty kulinarno – kulturalne w Litera Cafe

Warsztaty kulinarno-kulturalne kulinarna historia Rosji fot. facebook.com/events/594619577229766/

W sobotę i niedzielę (20 i 21 kwietnia), w Litera Cafe odbędą się kolejne z serii warsztatów kulinarnych organizowanych przez Muzeum Rozproszone Litzmannstadt Getto. Tym razem tematem przewodnim będzie kulinarna historia Rosji, a uczestnicy ugotują Stroganowa w wersji klasycznej lub wegetariańskiej z jarmużem, do którego przygotują domowy makaron.

W sobotę warsztaty rozpoczną się o godzinie 17.00, a w niedzielę odbędą się dwa razy – o godzinie 12.00 i 17.00.  Koszt udziału wynosi 20 zł, a szczegóły znajdziecie w opisie wydarzenia na Facebooku.

Lampka wina (lub 17) w Klubie Wino

Klub Wino www.klubwino.pl

W wine barze Klub Wino przy Kościuszki 32 czeka dziś wyjątkowa okazja dla miłośników gronowego trunku. Otwartych do sprzedaży na kieliszki jest tu dziś aż 17 różnych butelek wina. Włoskie, hiszpańskie, francuskie, argentyńskie i chilijskie – wszystkie czekają na spróbowanie, co stanowi rzadką okazję do niezwykłej degustacji. Michał Rutkowski zapewne chętnie o wszystkich opowie każdej zainteresowanej osobie, więc jeśli chcecie w miły sposób rozpocząć piątkowy wieczór, a przy okazji dowiedzieć się czegoś ciekawego, to warto tu zajrzeć. Cena kieliszka wynosi od 9 zł do 16 zł.

Na co dzień w Klubie Wino możecie kupić i spróbować na miejscu jednego z dziesiątek win z oferty sklepu. Za degustacje na miejscu doliczane jest do ceny wina 20% „korkowego”. Polecamy również sprzedawane tu prosto z beczki prosecco w cenie 7 zł za kieliszek lub przyrządzane na jego bazie kir z crème de cassis (9 zł kieliszek) i spritzera z Aperolem i wodą sodową z syfonu za 12 zł. Wine bar czynny jest do godz. 22.00.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...