Nie tylko Dzień Kobiet

We wtorek łódzkie restauracje będą świętowały Dzień Kobiet. To jednak nie wszystkie atrakcje czekające na was w tym tygodniu.

Zaczynamy w Owocach i Warzywach, gdzie jeszcze dzisiaj o godzinie 18.00 dbędzie się druga projekcja z cyklu KineDok prezentującego współczesne europejskie kino dokumentalne. Będzie można zobaczyć rumuński dokument „Pięściarka” opowiadający o losach sieroty Steluțy, która poprzez karierę bokserską toruje sobie drogę do lepszego życia. Wstęp na pokaz jest bezpłatny. Firmowo w OiW będzie też w środę 9 marca podczas czwartej Lekcji Filmu organizowanej wspólne z Muzeum Kinematografii. Tym razem tematem spotkania są filmowe oblicza totalitaryzmu, o których opowie Krzysztof Olkusz. Uzupełnieniem wykładu będzie niedzielna (13 marca, godz. 18:00) projekcja filmu „Dreszcze” w reż. Wojciecha Marczewskiego. Wstęp wolny.

Dzień Kobiet w Ceskym Filmie - fot. Cesky Film materiały prasowe

Jak co roku z okazji Dnia Kobiet łódzkie restauracje przygotowały dla pań specjalne atrakcje. W Ceskym Filmie postawiono na specjalne menu, w którym znalazła się sałatka z serem pleśniowym , marynowaną gruszką i granatem, polędwiczka wieprzowa sous vide w sosie z suszonych pomidorów podana z makaronem razowym i jarmużem oraz brownie na ciepło z solonym karmelem. Do tego okazjonalny drink, a we wtorek także koncert muzyki na żywo.

Dzień Kobiet w Tawernie Pepe Verde

Specjalne menu przygotowały również restauracje Galicja i Tawerna Pepe Verde w Manufakturze. W pierwszej już od piątku możecie spróbować sałatki z dwoma rodzajami sera, owocami granatu i morelą w cytrynowym winegrecie oraz roladek z kurczaka faszerowanych borowikami z ricottą oraz macarpone z morelą. Do każdego dania można też zamówić kieliszek wina w promocyjnej cenie. W Tawernie Pepe Verde z okazji Dnia Kobiet czekają mule w mleczku kokosowym oraz deser panna cotta z owocową sałatką Macedonia z Metaxą.

Od soboty Dzień Kobiet świętuje też restauracja Kolorowe Gary w Rąbieniu. Z tej okazji możecie tu spróbować grillowanej polędwicy wieprzowej z sosem kurkowym podanej z kaszotto i warzywami duszonymi w winie oraz krewetek według tajemniczego przepisu szefa kuchni, a na deser przygotowano czekoladowy fondant z gorącymi malinami. Dodatkowo we wtorek każda pani może liczyć na kieliszek wina w prezencie od restauracji.

Dzień Kobiet w Good Time Aparthotel

W Good Time Aparthotel przy Piotrkowskiej 120 we wtorek czeka na panie wieczór babskich przyjemności. Będą zdrowe słodkości, rozmowy o pielęgnacji urody naturalnymi kosmetykami, relaksujące masaże, prezenty i wino. W pakiecie w cenie 120 zł czekają przekąski, lampka wina, warsztaty kulinarne z degustacją, warsztaty kosmetyczne i masaż. Uczestniczki mogą też skorzystać ze specjalnej oferty na nocleg w hotelu w obniżonej cenie 99 zł.

Do you remember Paparazzi? w Spalonych Słońcem

Tydzień zamykamy wyjątkowym spotkaniem w Spalonych Słońcem w OFF Piotrkowska. W czwartek, 10 marca, obędzie się tu impreza pod hasłem „Do you remember Paparazzi?”. Nieistniejący już lokal Paparazzi w Manufakturze był jednym z niewielu miejsc w Łodzi serwujących klasyczne i autorskie koktajle przygotowywane na naprawdę wysokim poziomie. Spaleni Słońcem we współpracy z byłymi barmanami z Papa postarają się odtworzyć klimat tego miejsca i przez całą noc z czwartku na piątek będą serwować koktajle znane z lokalu, który dla wielu łodzian był miejscem kultowym. Jeśli jesteście miłośnikami dobrych drinków, to nie możecie przegapić tej imprezy.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...