fbpx

Nie tylko Dzień Kobiet

We wtorek łódzkie restauracje będą świętowały Dzień Kobiet. To jednak nie wszystkie atrakcje czekające na was w tym tygodniu.

Zaczynamy w Owocach i Warzywach, gdzie jeszcze dzisiaj o godzinie 18.00 dbędzie się druga projekcja z cyklu KineDok prezentującego współczesne europejskie kino dokumentalne. Będzie można zobaczyć rumuński dokument „Pięściarka” opowiadający o losach sieroty Steluțy, która poprzez karierę bokserską toruje sobie drogę do lepszego życia. Wstęp na pokaz jest bezpłatny. Firmowo w OiW będzie też w środę 9 marca podczas czwartej Lekcji Filmu organizowanej wspólne z Muzeum Kinematografii. Tym razem tematem spotkania są filmowe oblicza totalitaryzmu, o których opowie Krzysztof Olkusz. Uzupełnieniem wykładu będzie niedzielna (13 marca, godz. 18:00) projekcja filmu „Dreszcze” w reż. Wojciecha Marczewskiego. Wstęp wolny.

Dzień Kobiet w Ceskym Filmie - fot. Cesky Film materiały prasowe

Jak co roku z okazji Dnia Kobiet łódzkie restauracje przygotowały dla pań specjalne atrakcje. W Ceskym Filmie postawiono na specjalne menu, w którym znalazła się sałatka z serem pleśniowym , marynowaną gruszką i granatem, polędwiczka wieprzowa sous vide w sosie z suszonych pomidorów podana z makaronem razowym i jarmużem oraz brownie na ciepło z solonym karmelem. Do tego okazjonalny drink, a we wtorek także koncert muzyki na żywo.

Dzień Kobiet w Tawernie Pepe Verde

Specjalne menu przygotowały również restauracje Galicja i Tawerna Pepe Verde w Manufakturze. W pierwszej już od piątku możecie spróbować sałatki z dwoma rodzajami sera, owocami granatu i morelą w cytrynowym winegrecie oraz roladek z kurczaka faszerowanych borowikami z ricottą oraz macarpone z morelą. Do każdego dania można też zamówić kieliszek wina w promocyjnej cenie. W Tawernie Pepe Verde z okazji Dnia Kobiet czekają mule w mleczku kokosowym oraz deser panna cotta z owocową sałatką Macedonia z Metaxą.

Od soboty Dzień Kobiet świętuje też restauracja Kolorowe Gary w Rąbieniu. Z tej okazji możecie tu spróbować grillowanej polędwicy wieprzowej z sosem kurkowym podanej z kaszotto i warzywami duszonymi w winie oraz krewetek według tajemniczego przepisu szefa kuchni, a na deser przygotowano czekoladowy fondant z gorącymi malinami. Dodatkowo we wtorek każda pani może liczyć na kieliszek wina w prezencie od restauracji.

Dzień Kobiet w Good Time Aparthotel

W Good Time Aparthotel przy Piotrkowskiej 120 we wtorek czeka na panie wieczór babskich przyjemności. Będą zdrowe słodkości, rozmowy o pielęgnacji urody naturalnymi kosmetykami, relaksujące masaże, prezenty i wino. W pakiecie w cenie 120 zł czekają przekąski, lampka wina, warsztaty kulinarne z degustacją, warsztaty kosmetyczne i masaż. Uczestniczki mogą też skorzystać ze specjalnej oferty na nocleg w hotelu w obniżonej cenie 99 zł.

Do you remember Paparazzi? w Spalonych Słońcem

Tydzień zamykamy wyjątkowym spotkaniem w Spalonych Słońcem w OFF Piotrkowska. W czwartek, 10 marca, obędzie się tu impreza pod hasłem „Do you remember Paparazzi?”. Nieistniejący już lokal Paparazzi w Manufakturze był jednym z niewielu miejsc w Łodzi serwujących klasyczne i autorskie koktajle przygotowywane na naprawdę wysokim poziomie. Spaleni Słońcem we współpracy z byłymi barmanami z Papa postarają się odtworzyć klimat tego miejsca i przez całą noc z czwartku na piątek będą serwować koktajle znane z lokalu, który dla wielu łodzian był miejscem kultowym. Jeśli jesteście miłośnikami dobrych drinków, to nie możecie przegapić tej imprezy.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...