Jemy w Łodzi Food Fest

Gdy wy odpoczywacie na wakacjach, ekipa Jemy w Łodzi ostro zasuwa, by zdążyć na czas z pierwszą taką imprezą kulinarną w mieście. Zobaczcie, co się będzie działo we wrześniu!

Dwa tygodnie festiwalu, przeszło 40 restauracji i kawiarni, a do tego ponad 20 wydarzeń towarzyszących – tak w telegraficznym skrócie będzie wyglądał Jemy w Łodzi Food Fest. Postawiłyśmy nieco przedłużyć wakacje – wrzesień będzie kulinarnym świętem naszego miasta! Ruszamy w poniedziałek (11.09) – tego dnia wystartują trzy pierwsze trasy tematyczne: burgery&spółka, czyli ścieżka street foodu, kuchnia azjatycka i owocowe słodkości. W każdej trasie zaprezentuje się kilka innych lokali, które przygotowują specjalne dania z okazji festiwalu. Pierwszy tydzień zakończymy weekendem z owocami morza –  będą one dostępne w wybranych miejscach od czwartku aż do niedzieli.

Jemy w Łodzi Food Fest

Co dalej? W drugim tygodniu znów mamy trasy tematyczne, tym razem do ucztowania zaprosimy fanów włoskich makaronów, wegan i miłośników kawy. A w weekend – wielka uczta z podrobami w roli głównej! Na tym nie koniec – w każdym tygodniu wybrane restauracje zaproszą was też na specjalne menu degustacyjne.  To świetna okazja, aby sprawdzić  możliwości kucharzy, a także spróbować dań, których na co dzień nie znajdziecie w ich menu.

Jemy w Łodzi Food Fest

Jemy w Łodzi Food Fest to także mnóstwo wydarzeń towarzyszących. Na specjalnych warsztatach poznacie między innymi tajniki przygotowania azjatyckich przysmaków, słodkich monoporcji, domowych lodów czy czekoladowych pralin czy też dowiecie się, jak rozpoznać gatunkową kawę lub uwarzyć piwo w domowych warunkach. Jednym z gości imprezy będzie Samar Khanafer, autorka bestsellera „Hummus, za’atar i granaty”, która opowie o prowadzeniu bloga i pisaniu książek kulinarnych, a także zaprosi nas do wspólnego gotowania. Festiwalowe atrakcje dedykujemy nie tylko gościom, ale również ludziom gastronomii. Dla nich będziemy mieć szkolenie z marketingu i warsztaty dla szefów kuchni. Co ważne, dzięki partnerom festiwalu (Łódzkiemu Centrum Wydarzeń, Kuchniom Świata, Book&Cook czy Idea Hub) będziemy mogli zaoferować wyjątkowo atrakcyjne ceny udział w wydarzeniach.

Jemy w Łodzi Food Fest

Oszczędzajcie siły na wrzesień i już rezerwujcie terminy. Niedługo więcej informacji na temat imprezy, a na razie zachęcamy do śledzenia na Facebooku wydarzenia Jemy w Łodzi Food Fest.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...