Niezwykłe Walentynki w Farina Bianco

Z okazji zbliżających się Walentynek restauracja Farina Bianco przygotowała naprawdę wyjątkową ucztę. Pięć dni wypełnionych muzyką na żywo, specjalnymi atrakcjami i eventami, niespodziankami od szefa kuchni i baru oraz oczywiście mnóstwem pysznego jedzenia. Nie tylko dla zakochanych.

Nowa sala Time w restauracji Farina Bianco
Nowa sala Time w restauracji Farina Bianco

Walentynki to jedna z tych wyjątkowych okazji, którą chętnie świętujemy romantyczną kolacją w ulubionej restauracji. Farina Bianco (Piłsudskiego 14) zadbała, aby w tym roku było to naprawdę magiczne doświadczenie. Restauracja przygotowała niezwykłą ofertę, dzięki której święto miłości nie potrwa jeden dzień, a cały długi, pięciodniowy weekend. Od 14 do 18 lutego czeka tu na was mnóstwo atrakcji, które są tak ciekawe, że z pewnością chętnie skorzystają z nich nie tylko zakochani, ale również grupy przyjaciół chcących wspólnie cieszyć się pysznym jedzeniem, muzyką na żywo i wydarzeniami, które czekają w Farinie.

Zapiekane ostrygi z parmezanem, miętowym kruszonym lodem i kawiorem z latającej ryby
Zapiekane ostrygi z parmezanem, miętowym kruszonym lodem i kawiorem z latającej ryby

Ale po kolei. Weekend Zakochanych rozpocznie się oczywiście 14 lutego. Tego dnia restauracja zaprasza na dwie niezwykłe, kulinarne uczty w nowo otwartej sali „Time”. Pierwszą jest uroczysta obiadokolacja, która rozpocznie się o godzinie 17.00. Tłem dla kolacji będzie koncert akustyczny zespołu Wiwat Trio ze skrzypcami, akordeonem i kontrabasem w roli głównej. Pięciodaniowe menu degustacyjne pełne afrodyzjaków w cenie 135 zł od osoby będzie można uzupełnić o selekcję win dobranych odpowiednio do każdego z dań (95 zł od osoby).

Zupa z kopru włoskiego, mleko kokosowe, puder z imbiru
Zupa z kopru włoskiego, mleko kokosowe, puder z imbiru

Jeśli ucztowanie wolicie zacząć trochę później, to o godzinie 19.00 w Farinie rozpocznie się uroczysta kolacja walentynkowa również połączona z akustycznym koncertem Wiwat Trio. Tym razem na zakochanych (i nie tylko) czeka menu w formie degustacji złożonej z sześciu elementów z afrodyzjakami – za taką ucztę zapłacicie 175 zł od osoby. Tu również możecie zdecydować się na kieliszek odpowiednio dobranego wina serwowanego do każdego dania (115 zł od osoby).

Polędwiczka jagnięca z puree z pasternaku, sos czekoladowo-kawowy, lejkowiec dęty
Polędwiczka jagnięca z puree z pasternaku, sos czekoladowo-kawowy, lejkowiec dęty

W menu na ten wyjątkowy dzień pojawią się zapiekane ostrygi, zupa na bazie kopru włoskiego, jesiotr z krokietem z komosy ryżowej i kimchi z włoskiego kopru oraz polędwiczka jagnięcia z puree z palonego pasternaku i sosem czekoladowo-kawowym. Nie zabraknie słodkości. Na romantyczny deser szef kuchni przygotuje monoporcję z kokosem i mango oraz płonący, truskawkowy crème brûlée. Dania te pojawią się w setach uroczystych obiadokolacji i kolacji, ale będzie też można zamawiać je a la carte. W Walentynki restauracja daje możliwość rezerwacji stolików w sali „Time”, w której odbywał się będzie koncert Wiwat Trio i obowiązywać będzie to specjalne menu. W ten sposób walentynkową ucztę pełną afrodyzjaków będziecie mogli skomponować sami, a dzięki otwartej kuchni będziecie mogli również przyglądać się pracy zespołu szefa kuchni Fariny Bianco, Kamila Maćkowskiego przygotowującego te wszystkie pyszności.

Nowa sala Time z widokiem na otwartą kuchnię w restauracji Farina Bianco
Nowa sala Time z widokiem na otwartą kuchnię w restauracji Farina Bianco

To jednak nie koniec, bo przed gośćmi kolejna atrakcja. O godzinie 21.30 rozpocznie się Walentynkowy After, który potrwa aż do 1.00 w nocy. Na gości wydarzenia czeka otwarty bufet pełen dań zimnych, gorących, wytrawnych i słodkich – specjałów z całego świata. Szczególną atrakcją będzie pokaz live cooking. Szef kuchni restauracji będzie gotował na żywo dania z makaronów i owoców morza, które będą serwowane w ramach bufetu. Każda para otrzyma też butelkę wina, a wieczór uświetni muzyka na żywo – zagrają DJ i saksofonista, którzy stanowią niezwykły, muzyczny duet. Udział w tym wydarzeniu kosztuje 290 zł od osoby.

Jesiotr z patelni z krokietem z komosy ryżowej, kimchi z kopru włoskiego i koperkowym crème fraîche
Jesiotr z patelni z krokietem z komosy ryżowej, kimchi z kopru włoskiego i koperkowym crème fraîche

Chcecie więcej? Nie ma sprawy. Kolejny niezwykły wieczór w Farinie zaplanowano na piątek, 16 lutego. Tego dnia w restauracji odbędzie się walentynkowa „Uczta z Sekretem”. Będzie to naprawdę wyjątkowa kolacja, której goście powitani zostaną „magicznym eliksirem”, a następnie zjedzą czterodaniowy posiłek złożony ze specjałów przygotowanych przez szefa kuchni. Uczta połączona będzie z wizytą w świecie nierozwiązanych zagadek i łamigłówek stworzonym przez tancerzy i aktorów z grupy Art Movement. Goście tego magicznego wieczoru wezmą udział w interaktywnym performensie i pomogą w odkryciu sekretu pewnej tajemnej służki więzionej w domu bogatej magnatki. Rozwikłanie zagadki będzie można świętować podczas after party, które potrwa do 1.00 w nocy. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20.00, a koszt udziału wynosi 199 zł od osoby. Bilety kupicie na stronie artmovement.pl.

Mono serce z chrupiącym nadzieniem, kokosem i puree z mango
Mono serce z chrupiącym nadzieniem, kokosem i puree z mango

To główne walentynkowe atrakcje przygotowane przez Farina Bianco, ale restaurację warto odwiedzić każdego dnia Walentynkowego Weekendu. Na gości codziennie czekała będzie przede wszystkim wyjątkowa, romantyczna atmosfera, muzyka na żywo oraz specjalne niespodzianki od szefa kuchni i szefa baru. Z okazji święta zakochanych przygotowano też trzy wyjątkowe koktajle. Specjalnie dobrane kompozycje czekają na panie, panów i pary, które chcą drinkami cieszyć się wspólnie. Będzie też można spróbować trzech uwodzicielskich win oferowanych wyjątkowo na kieliszki.

Nowa sala Time w restauracji Farina Bianco
Nowa sala Time w restauracji Farina Bianco

Rezerwacji stolików możecie dokonywać już dziś pod numerem: 605 102 110.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...