Noc Restauracji

Cieszymy się, że pomysł długiego ucztowania w Noc Muzeów przypadł wam do gustu. Oto lista restauracji, które odpowiedziały na nasz apel.

Na początek lokale, które w sobotę 17 maja będą pracowały dłużej, niż zazwyczaj. Do 1.00  w nocy (a jeśli goście dopiszą, to nawet dłużej) będziecie mogli wpaść na pizzę i makarony do wszystkich pizzerii Presto przy Piotrkowskiej (mieszczą się pod numerami 27, 67 i 142). Kuchnia Irish Pubu (Piotrkowska 77) będzie otwarta aż do 3.00 w nocy, część pubowa jeszcze godzinę dłużej. Nocnym rekordzistą będzie zaś Spółdzielnia w OFF Piotrkowska – ta będzie funkcjonowała nieprzerwanie od soboty rano do niedzielnego wieczora.

Spółdzielnia

Czas na dodatkowe atrakcje. Czynne do 1.30 Fresco Cafe (ul. Piotrkowska 107) zaprosi was na tradycyjnie i alternatywnie parzone kawy nie tylko we wnętrzu, ale również przed kamienicą. Napar z dripa lub aeropressu pozwoli zachować energię na tę wyjątkową noc, dodatkowo pokrzepią was też tutejsze przekąski: bruschetty, sandwicze i kremowe zupy. Aby było choć trochę muzealnie, w kawiarni odbędzie się także wystawa Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego „Przestrzeń Zamknięta”.

Fresco Cafe

Jeśli od kawy wolicie herbatę, wpadajcie do Surindustrialle (ul. Piotrkowska 118), a na specjalne kanapki do Daleko Blisko w OFF Piotrkowska. Kawiarnia będzie czynna do ostatniego gościa (przynajmniej do godz. 2.00), a na głodnych czekać będą: wegetariańska Pita Falafel z trzema sosami (czosnkowym, tahini i ostrym z Zatarem) oraz Mega Kanapka na ciepło z wędzonym kurczakiem, żurawinami, sosem z niebieskiego sera i pestkami dyni. Do 2.00 w nocy będzie też czynna kuchnia MITMI restobar, a od 22.00 disco i funky grać tu będzie DJ LATE.

MITMI restobar

Na koniec przenosimy się w drugą część Piotrkowskiej pod numer 37 do pubu Koka. Aż do 5.00 nad ranem lokal serwować będzie frytki belgijskie, skrzydełka i stripsy z kurczaka, wołowe hamburgery, tradycyjne hot-dogi oraz Kokera, czyli gyros zapiekany na grillu z sosem, serem i cebulką.

Na głodnych uczestników Nocy Muzeów czekała będzie również Restauracja Galicja w Manufakturze, która w sobotę czynna będzie do godziny 1.30. Zorganizowano też tutaj specjalną promocję. Po godzinie 21.30, do każdego dania głównego piwno z nalewaka lub kieliszek domowego wina zamówić można będzie za 1 zł.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...