fbpx

Noc Restauracji

Cieszymy się, że pomysł długiego ucztowania w Noc Muzeów przypadł wam do gustu. Oto lista restauracji, które odpowiedziały na nasz apel.

Na początek lokale, które w sobotę 17 maja będą pracowały dłużej, niż zazwyczaj. Do 1.00  w nocy (a jeśli goście dopiszą, to nawet dłużej) będziecie mogli wpaść na pizzę i makarony do wszystkich pizzerii Presto przy Piotrkowskiej (mieszczą się pod numerami 27, 67 i 142). Kuchnia Irish Pubu (Piotrkowska 77) będzie otwarta aż do 3.00 w nocy, część pubowa jeszcze godzinę dłużej. Nocnym rekordzistą będzie zaś Spółdzielnia w OFF Piotrkowska – ta będzie funkcjonowała nieprzerwanie od soboty rano do niedzielnego wieczora.

Spółdzielnia

Czas na dodatkowe atrakcje. Czynne do 1.30 Fresco Cafe (ul. Piotrkowska 107) zaprosi was na tradycyjnie i alternatywnie parzone kawy nie tylko we wnętrzu, ale również przed kamienicą. Napar z dripa lub aeropressu pozwoli zachować energię na tę wyjątkową noc, dodatkowo pokrzepią was też tutejsze przekąski: bruschetty, sandwicze i kremowe zupy. Aby było choć trochę muzealnie, w kawiarni odbędzie się także wystawa Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego „Przestrzeń Zamknięta”.

Fresco Cafe

Jeśli od kawy wolicie herbatę, wpadajcie do Surindustrialle (ul. Piotrkowska 118), a na specjalne kanapki do Daleko Blisko w OFF Piotrkowska. Kawiarnia będzie czynna do ostatniego gościa (przynajmniej do godz. 2.00), a na głodnych czekać będą: wegetariańska Pita Falafel z trzema sosami (czosnkowym, tahini i ostrym z Zatarem) oraz Mega Kanapka na ciepło z wędzonym kurczakiem, żurawinami, sosem z niebieskiego sera i pestkami dyni. Do 2.00 w nocy będzie też czynna kuchnia MITMI restobar, a od 22.00 disco i funky grać tu będzie DJ LATE.

MITMI restobar

Na koniec przenosimy się w drugą część Piotrkowskiej pod numer 37 do pubu Koka. Aż do 5.00 nad ranem lokal serwować będzie frytki belgijskie, skrzydełka i stripsy z kurczaka, wołowe hamburgery, tradycyjne hot-dogi oraz Kokera, czyli gyros zapiekany na grillu z sosem, serem i cebulką.

Na głodnych uczestników Nocy Muzeów czekała będzie również Restauracja Galicja w Manufakturze, która w sobotę czynna będzie do godziny 1.30. Zorganizowano też tutaj specjalną promocję. Po godzinie 21.30, do każdego dania głównego piwno z nalewaka lub kieliszek domowego wina zamówić można będzie za 1 zł.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...