Noc Świętojańska w Manufakturze fot. Manufaktura

Z początkiem lata wiąże się wiele, często zapomnianych tradycji. Jedną z nich w nietypowym wydaniu przywróci do życia Manufaktura, która z wtorku na środę świętowała będzie Noc Świętojańską.

Obchodzona z 23 na 24 czerwca Noc Świętojańska to stary obyczaj, który współcześnie rzadko świętowany jest w dużych miastach. Nie ma tu miejsca na palenie ognisk czy puszczanie wianków. W tym roku jednak małą namiastkę znaleźć będzie można na rynku Manufaktury, gdzie we wtorkową noc restauracje zaprezentują swoje pomysły na obchody tego święta.

Wszystkie lokale gastronomiczne w Manufakturze będą tego dnia pracowały dłużej niż zwykle i będą otwarte jeszcze długo po północy. Każdy z nich przygotował też dla gości specjalne atrakcje. W Galicji będzie można wziąć udział w konkursie plecenia wianków i zabawie w szukanie kwiatu paproci. W lokalu powstanie też stanowisko wróżbiarskie, a na głodnych gości czekały będą dania z debiutującego w Noc Świętojańską letniego menu restauracji w specjalnych, obniżonych cenach.

Przed Bierhalle stanie grill, a goście będą mieli możliwość spróbowania dań ze spcjalnego, świętojańskiego menu. Potrawy oferowane będą w promocyjnych cenach. W restauracji The Mexican będzie można natomiast o 21.00 zobaczyć występ mariachi. W przestrzeni pomiędzy The Mexican a Pankejk stanie basen, w którym goście będą mogli puszczać wianki. W Pizza Hut posłuchać będzie można występu skrzypaczki, uwić wianek i zobaczyć pokaz ognia.

W Tawernie Pepe Verde zadebiutuje letnie menu, z którego dania będą tej nocy oferowane w specjalnych cenach. W lokalu pojawi się też stanowisko plecenia wianków, a o godzinie 20.00 rozpocznie się pokaz kwiatowego body paintingu. W Pijalni Czekolady E. Wedel zobaczymy lampiony i czekoladową fontannę. Będzie też można skorzystać ze świętojańskich zniżek. Bawełna zorganizuje natomiast pokaz live cooking, czyli gotowania na żywo oraz slackline, czyli chodzenia po elastycznej taśmie. Wszystko w rytm muzyki granej tego dnia w lokalu na żywo.

Specjalne atrakcje przygotowano również na samym rynku Manufaktury. Zabawę rozpocznie występ Teatru Ulicznego D-H, który o godzinie 22.00 zaprezentuje fire show na scenach ustawionych przed restauracjami. Będą świetliste kule, żonglerka ogniem i elementy pantomimy. Do tego muzyka, która rozbrzmiewała będzie z głośników i z dyskoteki zorganizowanej w beach barze na plaży Manufaktury.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...