fbpx

Ten lokal może sporo zmienić na łódzkim rynku sushi! Nova Sushi, które w połowie stycznia otworzyło się na Chojnach, serwuje naprawdę smaczne rolki w naprawdę niezłych cenach – czym totalnie nas zaskoczyło. Kto się spodziewał takiej opcji przy „starej Rzgowskiej”?

Nova Sushi

Łodzianie kochają sushi – co do tego nie ma wątpliwości. Razem z pizzą i burgerami stanowi trójcę najchętniej wybieranych dań na wynos, a w naszym mieście z sezonu na sezon pojawia się coraz więcej lokali serwujących futomaki, uramaki i nigiri. Niedawno ich grono zasiliło Nova Sushi – niewielka franczyza, która w Polsce ma kilkanaście lokali, z czego większość w Warszawie. – Nasza restauracja przy Rzgowskiej 190 jest pierwszą w Łodzi, ale zaraz dołączy do niej siedziba w Pabianicach – mówi Radosław Wacławek. Niewielki lokal na Chojnach głównie obsługuje zamówienia z dostawą oraz na wynos, ale ich rolek możecie spróbować również na miejscu, zasiadając przy jednym z 4 stolików.

Nova Sushi postawiło na rozbudowaną ofertę gotowych zestawów w bardzo dobrych cenach: w menu znajdziecie 14 stałych pozycji kosztujących od 28 zł (20 sztuk) do 149 zł (114 sztuk), w tym zestaw nigiri (79 zł za 24 sztuki) oraz zestaw wege (39 zł za 32 sztuk). Oprócz nich, znajdziecie tu zmieniający się Zestaw Miesiąca oraz dodatkowe kompozycje, o których lokal pisze na swoim profilu na Facebooku. Nova Sushi znane jest ze swojej promocji na zestawy składające się z 50 sztuk za 50 zł oraz ze 100 sztuk za 100 zł (obydwa składające się z california maki i hosomaki), dostępnej od poniedziałku do czwartku. – To dobry sposób, żeby poznać naszą pełną ofertę! – dodaje Radek. Warto wspomnieć, że zamawiając zestaw w Nova Sushi, macie wpływ na jego kompozycję. Opcja nazwana „gratisowe rolki” pozwala wam wybrać z 7 opisanych rolek, a ich ilość zależy od wielkości zestawu.

W Nova Sushi możecie także zamówić pojedyncze rolki: California Gold (21 zł za 10 sztuk), California Maki (17 zł za 10 sztuk), Futomaki (15 zł za 6 sztuk), Hosomaki z pojedynczym składnikiem (8 zł za 8 sztuk) czy Nigiri (10 zł za 2 sztuki). Wśród dostępnych ryb znajdziecie m.in. łososia, tuńczyka, węgorza i doradę, a wśród owoców morza: kalmary i krewetki. – Stawiamy na super składniki i w tej kwestii nie idziemy na żadne kompromisy – słyszę od szefa kuchni Michała Romanowskiego, który zanim trafił do Nova Sushi kręcił rolki m.in. w Gejszy oraz House of Sushi. Teraz przy Rzgowskiej dba o umiejętności personelu oraz smak przygotowywanych dań. W karcie znajdziecie również inne pozycje: zupę miso (8-12 zł), sałatki z wodorostów (8-10 zł), a także cztery różne przystawki (8-25 zł), w tym tatar z łososia i krewetki w tempurze. W tygodniu od 12:00 do 16:00 dostępne są tu zestawy lunchowe w cenie 19-29 zł, a w każdym z nich znalazły się wybrane rolki, zupa miso oraz sałatka wakame.

Podczas wizyty spróbowałam dwóch rolek: wege w tempurze z mango, kiwi, awokado i twarożkiem oraz maki z krewetką w tempurze i owocami na wierzchu. Mój werdykt – naprawdę dobre! Biorąc pod uwagę niskie ceny, ten lokal może stać się konkurencją dla innych popularnych suszarni. Jak zwykle, zachęcamy was do samodzielnego zamawiania i oceniania – z chęcią poznamy wasze opinie. Lokal otwarty jest codziennie w godzinach 12:00-22:00, a dowozy realizowane są na terenie całego miasta i okolic (także w Aleksandrowie, Zgierzu i Tuszynie). Zamówienia możecie składać telefonicznie lub na stronie https://novasushi.pl/, a spakowane na wynos sushi z powodzeniem zjecie również np. na pikniku – sos sojowy, zamiast w buteleczce, otrzymacie bowiem w okrągłym pojemniczku. Dobra opcja na nadchodzące lato!

Nova Sushi na wynos

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...

2 Comments.

Comments are closed.