Ten lokal może sporo zmienić na łódzkim rynku sushi! Nova Sushi, które w połowie stycznia otworzyło się na Chojnach, serwuje naprawdę smaczne rolki w naprawdę niezłych cenach – czym totalnie nas zaskoczyło. Kto się spodziewał takiej opcji przy „starej Rzgowskiej”?

Nova Sushi

Łodzianie kochają sushi – co do tego nie ma wątpliwości. Razem z pizzą i burgerami stanowi trójcę najchętniej wybieranych dań na wynos, a w naszym mieście z sezonu na sezon pojawia się coraz więcej lokali serwujących futomaki, uramaki i nigiri. Niedawno ich grono zasiliło Nova Sushi – niewielka franczyza, która w Polsce ma kilkanaście lokali, z czego większość w Warszawie. – Nasza restauracja przy Rzgowskiej 190 jest pierwszą w Łodzi, ale zaraz dołączy do niej siedziba w Pabianicach – mówi Radosław Wacławek. Niewielki lokal na Chojnach głównie obsługuje zamówienia z dostawą oraz na wynos, ale ich rolek możecie spróbować również na miejscu, zasiadając przy jednym z 4 stolików.

Nova Sushi postawiło na rozbudowaną ofertę gotowych zestawów w bardzo dobrych cenach: w menu znajdziecie 14 stałych pozycji kosztujących od 28 zł (20 sztuk) do 149 zł (114 sztuk), w tym zestaw nigiri (79 zł za 24 sztuki) oraz zestaw wege (39 zł za 32 sztuk). Oprócz nich, znajdziecie tu zmieniający się Zestaw Miesiąca oraz dodatkowe kompozycje, o których lokal pisze na swoim profilu na Facebooku. Nova Sushi znane jest ze swojej promocji na zestawy składające się z 50 sztuk za 50 zł oraz ze 100 sztuk za 100 zł (obydwa składające się z california maki i hosomaki), dostępnej od poniedziałku do czwartku. – To dobry sposób, żeby poznać naszą pełną ofertę! – dodaje Radek. Warto wspomnieć, że zamawiając zestaw w Nova Sushi, macie wpływ na jego kompozycję. Opcja nazwana „gratisowe rolki” pozwala wam wybrać z 7 opisanych rolek, a ich ilość zależy od wielkości zestawu.

W Nova Sushi możecie także zamówić pojedyncze rolki: California Gold (21 zł za 10 sztuk), California Maki (17 zł za 10 sztuk), Futomaki (15 zł za 6 sztuk), Hosomaki z pojedynczym składnikiem (8 zł za 8 sztuk) czy Nigiri (10 zł za 2 sztuki). Wśród dostępnych ryb znajdziecie m.in. łososia, tuńczyka, węgorza i doradę, a wśród owoców morza: kalmary i krewetki. – Stawiamy na super składniki i w tej kwestii nie idziemy na żadne kompromisy – słyszę od szefa kuchni Michała Romanowskiego, który zanim trafił do Nova Sushi kręcił rolki m.in. w Gejszy oraz House of Sushi. Teraz przy Rzgowskiej dba o umiejętności personelu oraz smak przygotowywanych dań. W karcie znajdziecie również inne pozycje: zupę miso (8-12 zł), sałatki z wodorostów (8-10 zł), a także cztery różne przystawki (8-25 zł), w tym tatar z łososia i krewetki w tempurze. W tygodniu od 12:00 do 16:00 dostępne są tu zestawy lunchowe w cenie 19-29 zł, a w każdym z nich znalazły się wybrane rolki, zupa miso oraz sałatka wakame.

Podczas wizyty spróbowałam dwóch rolek: wege w tempurze z mango, kiwi, awokado i twarożkiem oraz maki z krewetką w tempurze i owocami na wierzchu. Mój werdykt – naprawdę dobre! Biorąc pod uwagę niskie ceny, ten lokal może stać się konkurencją dla innych popularnych suszarni. Jak zwykle, zachęcamy was do samodzielnego zamawiania i oceniania – z chęcią poznamy wasze opinie. Lokal otwarty jest codziennie w godzinach 12:00-22:00, a dowozy realizowane są na terenie całego miasta i okolic (także w Aleksandrowie, Zgierzu i Tuszynie). Zamówienia możecie składać telefonicznie lub na stronie https://novasushi.pl/, a spakowane na wynos sushi z powodzeniem zjecie również np. na pikniku – sos sojowy, zamiast w buteleczce, otrzymacie bowiem w okrągłym pojemniczku. Dobra opcja na nadchodzące lato!

Nova Sushi na wynos

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...

2 Comments.

Comments are closed.