Nowe menu i inne zmiany w House of Sushi

W miniony weekend Jemy w Łodzi miało przyjemność gościć na degustacji potraw z nowego menu House of Sushi, które pojawiło się w lokalu z początkiem kwietnia. To jednak nie jedyna zmiana w znanym, łódzkim sushi barze.

Od niedawna House of Sushi ma nowego właściciela, wraz z którym restauracja pozyskała nowego szefa kuchni. To on odpowiedzialny jest za nową, autorską kartę dań, którą pierwszy raz zaprezentowano podczas degustacji tydzień temu, a która od dzisiaj dostępna jest dla wszystkich gości. Znalazło się z niej kilka zupełnie nowych dań, a niektóre znane dotychczas pozycje przyrządzane są i prezentowane w odmienionej szacie. Menu uległo skróceniu, dzięki czemu łatwiej zapoznać się z nim w całości, a szczególną wagę przyłożono do oferty dań ciepłych, w której znaleźć można kilka naprawdę apetycznych pozycji.

Podczas degustacji, w której braliśmy udział zaprezentowano pięć potraw, z których przebojem okazał się zdecydowanie łosoś teriyaki ze smażonymi warzywami. Świetnie przyprawiona i idealnie wysmażona ryba zrobiła na nas duże wrażenie. Na uwagę zasługuje też dashi z pulpecikami i drobnym makaronem arusame. Dashi, to japoński bulion z wodorostów i płatków suszonej i fermentowanej ryby bonito, który w House of Sushi przyrządzany jest z dodatkiem trawy cytrynowej. Tym zaś, którzy z bogatej oferty kuchni japońskiej najchętniej sięgają po sushi, polecamy szczególnie Griller Sake Unagi – podawane na ciepło maki z grillowanym węgorzem, ogórkiem, omletem japońskim i campio przykrytą opalanym łososiem, bazylią i sosem unagi.

Mamy wrażenie, że zmiana właściciela wyjdzie restauracji na dobre. Od początku swojej obecności na łódzkim rynku House of Sushi cieszyło się sporą popularnością wśród miłośników kuchni japońskiej, ale w pewnym momencie jakość oferty uległa pogorszeniu i pojawiły się krytyczne głosy. Restauracji jakby zabrakło nadzoru i skutecznego zarządzania. Nowa menadżerka sprawia wrażenie osoby z inicjatywą i bardzo zaangażowanej, co może okazać się kluczem do sukcesu. Jeśli zatem najdzie was ochota na japońskie specjały sprawdźcie nowe menu House of Sushi i dajcie nam znać, co sądzicie o zmianach w lokalu.

Nowe menu znajdziecie na www.houseofsushi.pl.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...