Nowe menu w Lokalu - degustacja

W Lokalu startuje nowe, letnie menu bazujące na lokalnych produktach sezonowych. Zainauguruje je kolacja degustacyjna, na którą wybrać możecie się w najbliższy czwartek.

 

Szefowa kuchni restauracji Lokal – Marta Edmunds przygotowała na lato nowe menu, w którym kolejny raz popisała się pomysłowością w kreowaniu nowoczesnej kuchni polskiej. Pojawią się w nim przede wszystkim sezonowe warzywa i owoce. Nie chcąc zdrazdać wszystkich szczegółów możemy napisać, że czekają na was m.in. zupa szpinakowo-szczawiowa, polski tabbouleh z kaszy jaglanej, potrawka z kurczaka z bobem i groszkiem cukrowym czy deser z malinami na trzy sposoby. Oprócz tego w menu pojawią się też poslkie sery zagrodowe i dania z nimi, a także inne produkty typowe dla kuchni polskiej podane w nowych odsłonach, jak nadziewana noga z królika czy halibut w ciekawym wydaniu. Nie zabraknie też propozycji wegetariańskich i wegańskich i niezwykłych deserów, z których słynie szefowa kuchni. Do tego specjalna oferta lunchowe i wystawne, niedzielne obiady.

Letnia karta zdebiutuje 15 lipca i wtedy wszystkie szczegóły staną się jasne, a już w czwartek 17 lipca Lokal zaprasza na kolację degustacyjną, w trakcie której Marta Edmunds zaprezentuje nowe dania. Na wieczór przygotowano pięciodaniowe menu, w skład którego wejdzie przystawka, zupa, dwa dania główne i deser. Lokal nie ujawnia wszystkich szczegółów, ale na pewno serwowane będą zarówno potrawy z serami zagrodowymi jak i sezonowymi warzywami i owocami, a całość zapowiada się pysznie. To świetna okazja żeby podczas jednej kolacji spróbować kilku różnych propozycji w nowej karty. Udział w kolacji (5 dań + kieliszek wina) kosztuje 60 zł od osoby. Bilety na ten wieczór kupić można w Lokalu lub zarezerwować telefonicznie pod numerem 666 034 005 i za pośrednictwem Facebooka. Ilość miejsc jest ograniczona, więc radzimy się spieszyć.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...