fbpx

Nowe menu w Lokalu - degustacja

W Lokalu startuje nowe, letnie menu bazujące na lokalnych produktach sezonowych. Zainauguruje je kolacja degustacyjna, na którą wybrać możecie się w najbliższy czwartek.

 

Szefowa kuchni restauracji Lokal – Marta Edmunds przygotowała na lato nowe menu, w którym kolejny raz popisała się pomysłowością w kreowaniu nowoczesnej kuchni polskiej. Pojawią się w nim przede wszystkim sezonowe warzywa i owoce. Nie chcąc zdrazdać wszystkich szczegółów możemy napisać, że czekają na was m.in. zupa szpinakowo-szczawiowa, polski tabbouleh z kaszy jaglanej, potrawka z kurczaka z bobem i groszkiem cukrowym czy deser z malinami na trzy sposoby. Oprócz tego w menu pojawią się też poslkie sery zagrodowe i dania z nimi, a także inne produkty typowe dla kuchni polskiej podane w nowych odsłonach, jak nadziewana noga z królika czy halibut w ciekawym wydaniu. Nie zabraknie też propozycji wegetariańskich i wegańskich i niezwykłych deserów, z których słynie szefowa kuchni. Do tego specjalna oferta lunchowe i wystawne, niedzielne obiady.

Letnia karta zdebiutuje 15 lipca i wtedy wszystkie szczegóły staną się jasne, a już w czwartek 17 lipca Lokal zaprasza na kolację degustacyjną, w trakcie której Marta Edmunds zaprezentuje nowe dania. Na wieczór przygotowano pięciodaniowe menu, w skład którego wejdzie przystawka, zupa, dwa dania główne i deser. Lokal nie ujawnia wszystkich szczegółów, ale na pewno serwowane będą zarówno potrawy z serami zagrodowymi jak i sezonowymi warzywami i owocami, a całość zapowiada się pysznie. To świetna okazja żeby podczas jednej kolacji spróbować kilku różnych propozycji w nowej karty. Udział w kolacji (5 dań + kieliszek wina) kosztuje 60 zł od osoby. Bilety na ten wieczór kupić można w Lokalu lub zarezerwować telefonicznie pod numerem 666 034 005 i za pośrednictwem Facebooka. Ilość miejsc jest ograniczona, więc radzimy się spieszyć.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...