Kawiarnia The BrickThe Brick to nie tylko kawiarnia, to również sklep z kawą i chyba pierwsze miejsce w Łodzi, w którym cały czas dostępna jest jakościowa kawa przelewowa.

-Proszę najpierw spróbować bez cukru, w tej kawie jest naturalna słodycz – podpowiada Janusz Leszkiewicz, współwłaściciel nowo otwartej kawiarni The Brick. Za oknami fatalna pogoda, a ja siedzę nad filiżanką świetnego cappuccino przy Piotrkowskiej 136. Ta kawa rzeczywiście nie wymaga cukru – wiem, że to nie jest profesjonalna recenzja, ale na szczęście nie ja tu obsługuje ekspresy, tylko spece od kawy.

Kawiarnia The Brick

Nowe miejsce miało być Cegielnią, ale ostatecznie zrobiło się bardziej międzynarodowo. Nie zmieniły się za to nawiązania do Łodzi – poza ścianą z ręcznie formowanej cegły wnętrze zdobi mural lokalnego artysty, na którym znalazło się miejsce zarówno dla filiżanki kawy, jak i dymiących łódzkich kominów. Przechodniów kusi przytulne wnętrze, ale to co najważniejsze mieści się na barze. W The Brick można kupić około 50 rodzajów kawy speciality – pochodzą z różnych polskich palarni, a żadna nie ma więcej niż 40 dni.

Kawiarnia The Brick

Z tej kawowej palety  około 8 rodzajów dostępnych jest na miejscu. Można zaparzyć je w ekspresie ciśnieniowym lub w alternatywie (do wyboru mamy drip, chemex, french press, aeropress czy cold brew). Co ciekawe, w termosach przez cały czas czeka jeden lub dwa rodzaje kawy przelewowej – dla tych co się bardzo spieszą lub po prostu chcą spróbować, jak naprawdę może smakować kawa z filtra. Ceny na standardowym poziomie: espresso kosztuje 5 zł, cappuccino 7 zł, alternatywy 8 zł, kawa przelewowa 6 zł za 200 ml i 10 zł za 400 ml. Uwaga – jeśli pijecie kawę przelewową na miejscu, płacicie 6 zł, a dolewki są gratis. Jeżeli kawa smakowa, to tylko z prawdziwą czekoladą – na próżno tu szukać cukrowych, sztucznych syropów.

Kawiarnia The Brick

Ofertę The Brick uzupełniają dostępne od rana kanapki z firmy TuKuba, własnej produkcji ciasteczka (3 zł) i muffiny (5 zł) oraz ciasta z domowych piekarni (8 zł). Kawa w ziarnach dostępna jest w opakowaniach 250 g i proporcjonalnie większych. Można kupić ją do domu, ale w The Brick zaopatruje się również gastronomia. Gdy tylko nowe miejsce rozwinie skrzydła, w planach ma kawowe szkolenia – im właśnie dedykowana jest dodatkowa sala kawiarni. W tygodniu lokal można odwiedzać od 9.00 do 19.00, nieco dłużej w piątki i soboty.    

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...