cupcake

Od jakiegoś czasu mówi się o otwarciu Pani Cupcake w podwórku Secesja 89. Okazuje się, że nie będzie to jedyne miejsce z kolorowymi babeczkami w Łodzi.

babkarnia

Konkurencja wyprzedziła Panią Cupcake. Babkarnia, bo tak właśnie nazywa się nowy lokal ze słodkościami, zostanie otwarty już jutro o godz.10.00 przy ul. Struga 2. Cupcakes i muffiny to podstawa asortymentu Babkarni. Poza wersjami na słodko, będą też propozycje wytrawne. Babeczki z oliwkami i suszonymi pomidorami, pieczarkami i brokułami czy czosnkiem i brokułami – zapowiada się naprawdę interesująco.  Mamy tez dobrą wiadomość dla osób, które nie mogą jeść mąki – dla nich (ale nie tylko) będą muffiny z mąki owsianej lub ryżowej. Składniki do produkcji słodkości nie są przypadkowe – w przeciwieństwie do amerykańskich odpowiedników, tu będzie prawdziwe polskie masło, mleko, jajka i dodatki takie jak miód czy sezonowe owoce. Poza gamą babeczek, także większe baby w różnych kształtach – dobry pomysł na prezent czy panieński wieczór. Capcakes kosztować będą 6 zł, o złotówkę tańsze będą muffiny.

Pani Cupcake

Jeśli o babeczkach mowa, trzeba obowiązkowo wspomnieć o Pani Cupcake, gdyż na to otwarcie Łodzianie czekają już od jakiegoś czasu. Niecierpliwych uspokajamy – artystyczna kawiarnio-cukiernia zacznie działać już w listopadzie. Weronika Zwierzchowska, jej właścicielka a zarazem studentka filologii angielskiej, nie chce zdradzać szczegółów wystroju, ale wiemy, że będzie opierał się na trzech pastelowych kolorach (we wnętrzu nie zabraknie pudrowego różu, ale nie zdominuje on całej stylizacji). Więcej wiemy o ofercie. Obowiązkowo muszą się w niej znaleźć kremowe babeczki, ale również muffiny, cake popsy oraz bezowe makaroniki.

Pani Cupcake

Większości z nas cupcakes kojarzą się z wyjątkowymi kolorami i zdobieniami. Pani Weronika ponad barwne, plastyczne masy przedkłada jednak naturalne kremy własnej produkcji. Będzie więc smaczniej i zdrowiej, co nie oznacza, że babeczki nie będą pięknie dekorowane. Próbę możliwości mieliśmy okazję zobaczyć na Festiwalu Secesja 89 – teraz czekamy na więcej.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...