Łódzkie Burgery fot. materiały prasowe

Nowe zagłębie gastronomiczne miasta, jakim powoli acz konsekwentnie staje się OFF Piotrkowska wzbogaciło się o nowy lokal. Nazwa Łódzkie Burgery tłumaczy się sama, ale gdyby ktoś miał wątpliwości, to bar serwował będzie głównie burgery.

Łódzkie Burgery ruszyły przy wejściu do podwórka przy Piotrkowskiej 138/140 przed minionym weekendem i od razu idealnie wpisały się w krajobraz miejsca. Wnętrza nie widziałyśmy, ale informacja prasowa wyraźnie podkreśla, że lokal różni się od tego, co prezentują działające już w mieście burgerownie, jak Byk Burger czy Jerry’s Burger. Będzie za to podobnie do innych lokali w OFFie, czyli jasno i minimalistycznie.

W karcie przede wszystkim różne rodzaje burgerów – na początek będzie ich aż dziewięć. Oprócz klasycznych hamburgerów znajdziecie tu bułki wegetariańskie, a także takie z serem, bekonem czy guacamole, a nawet z nachosami i marynowanymi na miejscu ogórkami w sosie sojowym i sezamie. Bułki wypiekane są codziennie w zaprzyjaźnionej łódzkiej piekarni, a wołowina pochodzi z krów ras Red Angus lub Hereford. Ceny burgerów wahać będą się od 12 zł do 24 zł. Z czasem w menu pojawić się mają również inne „szybkie” przekąski.

Lokal działa codziennie od 12.00 do ostatniego klienta, więc w weekendy będzie okazja na późną kanapkę. My wkrótce wybierzemy się po bardziej rzetelną relację z pierwszej ręki i chyba najwyższa pora rozwinąć dział Jemy w Łodzi Poleca o kategorię Na burgera. Jakie są wasze propozycje?

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...