DaVella per Amici

Pokaz molekularny, koncerty, degustacja win i oczywiście stoły zastawione włoskimi przysmakami. Rezerwujcie czas na piątek i wpadajcie na imprezę DaVelli Per Amici.

Choć DaVella per Amici (młodsza siostra włoskiej restauracji położonej przy ul. Inflanckiej 6) zaczęła działać już w wakacje, z oficjalnym otwarciem czekała do września. W tym czasie nikt tu nie próżnował. – Te dni poświęciliśmy na próby menu i przygotowanie wyjątkowych atrakcji na inaugurację – mówi właścicielka, Małgorzata Radwańska. Impreza rozpocznie się w najbliższy piątek o 19.00. Adres – Piotrkowska 89.

DaVella per Amici

Czas pozwać szczegółowy plan wydarzenia. Jeszcze przed 20.00 pierwszy z czterech widowiskowych pokazów molekularnych. Gościnnie w roli mistrza ceremonii wystąpi Jarosław Bieńkowski z Kolorów Wina, jeden z pięciu nominowanych do tytułu najlepszego szefa kuchni Łódzkich Nagród Kulinarnych. Przekąski przygotowane podczas pokazu na pewno rozbudzą apetyt do dalszej uczty, ale na tym nie kończą się kulinarne niespodzianki imprezy – już od wejścia na gości będą czekały powitalne drinki i gratisowe przekąski w formie szwedzkiego stołu.

DaVella per Amici

Jeśli Włochy, to oczywiście również wina z południa, jeśli dobra zabawa to zaś muzyka na żywo. W piątek w DaVelli zagra duet Beti&Bobass i DJ Helix. W wykonaniu zespołu usłyszymy znane covery, w przerwach między występami królować będzie muzyka klubowa. Poza pokazami i degustacjami na gości będą czekały również konkursy z nagrodami w postaci zaproszeń do restauracji, biżuterii marki Thomas czy kursu językowego w Centrum Kursów Językowych WOW. W piątek okaże się, czy potraficie z zawiązanymi oczami rozpoznać największe włoskie przysmaki, a to nie jedyna konkurencja przygotowana na wieczór.

DaVella per Amici

Aby móc komfortowo zapoznać się z kulinarną ofertą restauracji, lepiej na piątek zarezerwować stolik. Menu w całości przygotował szef kuchni Paweł Kozajda, który przez ostatnie kilka lat pracował we Włoszech i szkolił się pod okiem uznanych włoskich kucharzy. A czego warto spróbować? – Na pewno własnej produkcji makaronów i oryginalnej włoskiej pizzy – podpowiada właścicielka. Wśród tych pierwszych można między innymi wymienić tagliatelle DaVella w sosie pomidorowo-śmietanowym z krewetkami, łososiem podgrzybkami i szpinakiem, czarne spaghetti z owocami morza (każdy 27,90 zł) czy też popularne, mięsne propozycje z kurczakiem lub polędwiczką wołową.

DaVella per Amici

W dziale z pizzami znalazła się oczywiście Margherita (15,90 zł) i Prosciutto Crudo z dojrzewającą szynką i rukolą (29,90 zł), ale spośród konkurencji restaurację przede wszystkim wyróżniają pizze na czarnym cieście. Swój kolor zawdzięczają one atramentowi mątwy – w DaVelli ciasto dero di sepia skomponowano w dwóch wariacjach: z wędzonym łososiem i świeżym szpinakiem (30,90 zł) oraz świeżym tuńczykiem, pomidorkami koktajlowymi i rukolą (32,90 zł). Na koniec jeszcze jedna niespodzianka od DaVelli –w piątek na wszystkie dania będzie obowiązywało 15% rabatu.     

DaVella per Amici, ul. Piotrkowska 89
Rezerwacja stolików pod numerem 784 577 576

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...