Nowe sezonowe menu, promocje i konkursy oraz restauracyjny sklepik – tak wygląda powrót restauracji Cesky Film! Lokal robi to w iście bajkowym stylu, zabierając nas jednocześnie w sentymentalną podróż w czasie.

Cesky Film mieszczący się na ul. Tymienieckiego 25a to lokal, w którym nie ma nudy. Goście restauracji regularnie mogą spróbować tu dań sezonowych, a także potraw inspirowanych kuchniami świata. Po dwumiesięcznej przerwie Cesky Film wraca do pracy z zupełnie nową wkładką, w której królują smaki prosto z ogrodu – jest wiosennie, świeżo i ze smakiem.

Karta nazwana „Stół w ogrodzie, ogród na stole” zawiera 5 dań w przedziale cenowym 14-33 zł, do których przygotowania użyte zostały nowalijki oraz sezonowe produkty. Wiosenną ucztę w Ceskym Filmie rozpocząć możecie od botwinki z ziemniakami gniecionymi z boczkiem (14 zł) oraz zielonych nowalijek z jajkiem w koszulce: młodej botwiny, szpinaku, kiełków, fasolki i bobu (18 zł). Sezonowa wkładka zawiera również wyczekiwane przez wielu knedle z truskawkami oraz młodą kapustą (22 zł) – połączenie słodyczy i wytrawności. W lokalu spróbujecie też klasyka wiosennego stołu, czyli schabu z kością z młodymi ziemniakami w mundurkach z masłem czosnkowym oraz mizerią (33 zł). Na osłodę zamówić możecie tutaj sezonowe kruche ciasto z rabarbarem i truskawkami pod kruszonką, podawane z lodami z białą czekoladą (16 zł).

Wiosenne nowości to nie wszystko – restauracja uruchomiła sklepik pełen gadżetów związanych z lokalem oraz… czeskimi bajkami! W sentymentalną podróż w czasie zabiorą was postaci z kreskówek, które z zapałem oglądaliśmy w dzieciństwie: Krecik oraz Sąsiedzi. Ich wizerunek znajdziecie np. na breloczku oraz kartach do gry w Czarnego Piotrusia. Te fanty, a także kubek, koszulkę, magnes i maseczkę z logo restauracji możecie zdobyć również w inny sposób. Jak? W „otwarciowej” promocji nagradzane są rachunki powyżej 100 zł, a także te, na których nabite zostanie 5 lub 10 piw. Szczegóły promocji znajdziecie tutaj.

Pamiętajcie, że wiosenne menu dostępne jest przez ograniczony czas. Rezerwacje w restauracji przyjmowane są telefonicznie, pod numerem 881 403 888. Cesky Film otwarty jest codziennie od 12 do 23, a w niedzielę do 21.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...