Nowe lokale w Łodzi

Tegoroczny sezon wiosenno-letni obfituje w otwarcia nowych lokali. Powstały m.in. francuska restauracja, letni bar na dachu Galerii Łódzkiej, osiedlowy sushi bar, bałucka kawiarnia i klubokawiarnia przy Piotrkowskiej – wszystkie czekają na was w upalne dni i wieczory.

 

French Potato

French Potato

W drugiej połowie czerwca do Łodzi zawitał lokal francuskiej sieci La Pataterie działającej w Polsce pod nazwą French Potato. Restauracja powstała w Manufakturze, w lokalu po klubie Fever i łączy w sobie dwa koncepty. Znajdziecie tu zatem część fast foodową, w której można przekąsić coś na szybko oraz część restauracyjną z obsługą kelnerską i pełnym, francuskim menu. Rustykalny wystrój lokalu ma przywodzić na myśl francuską wieś. W menu królują bardzo różne dania na bazie ziemniaków, ale to nie jedyne propozycje w zróżnicowanej cenowo karcie. Możecie wpaść tu również na steki, ryby czy sałatki przygotowane według francuskich receptur i delektować się nimi przy kieliszku wina znad Sekwany.

French Potato, ul. Drewnowska 58 c (Rynek Manufaktury), www.frenchpotato.pl

Rajskie Jadło

Rajskie Jadło w Central Parku fot. Rajskie Jadło

Dach Galerii Łódzkiej zamienia się latem w strefę Central Park, na której gości czekają różne atrakcje. Gości tu przede wszystkim letnie kino Polówka, odbywają się zajęcia sportowe, kursy tańca i różne imprezy plenerowe. Tutaj również ruszył letni bar sieci Rajskie Jadło, który swoją ofertę kieruje przede wszystkim do gości eventów organizowanych w Central Parku. Menu różni się od klasycznej oferty Rajskiego Jadła. Znajdziecie w nim tarty, kanapki, zapiekanki, burgery i dania z grilla. Oprócz tego można napić się tu zimnego piwa i innych napojów alkoholowych. Lokal odwiedzać możecie codziennie od 12.00 do 21.00 lub do zakończenia organizowanych na dachu Galerii wydarzeń.

Rajskie Jadło, ul. Piłsudskiego 15/23 (dach Galerii Łódzkiej), www.facebook.com/RajskieJadloGaleriaLodzka

Klubokawiarnia All Star

Klubokawiarnia All Star fot. All Star FB

Odważnie, bo od udziału w Festiwalu Dobrego Smaku swoją przygodę na łódzkim rynku rozpoczęła klubokawiarnia All Star. W FDS spektakularnego sukcesu nie odniosła, ale na pewno dała się zauważyć. Lokal działa od końca czerwca w podwórku przy Piotrkowskiej 217 i jest jednym z dwóch otwartych tu w ostatnim czasie miejsc. Jak na klubokawiarnię przystało możecie tu przede wszystkim napić się kawy, piwa lub czegoś mocniejszego. Znajdzie się też coś do zjedzenia – od obowiązkowych ciast, poprzez wytrawne croissanty aż po mini zestawy sushi. Wszystkiego próbować możecie podczas odbywających się tu tematycznych wieczorów muzycznych.

Klubokawiarnia All Star, ul. Piotrkowska 217, www.facebook.com/AllStarLodz

Jushi Sushi

Jushi Sushi fot. Jushi Sushi FB

Sushi cieszy się w Łodzi sporą popularnością i powoli przestaje być towarem luksusowym, dostępnym dla najzamożniejszych klientów. Przykładają się do tego lokale takie jak działający Jushi Sushi.  Ten sushi bar działa od ponad miesiąca w galerii handlowej Czerwona Torebka na Teofilowie niedaleko innej popularnej w tej okolicy restauracji Nienażarty. W menu obok klasycznych futomaków, hosomaków i nigiri znajdziecie również japońskie i tajskie zupy, sałatki (z trochę dziwnymi włoskimi i greckimi akcentami) oraz dania główne z łososiem i kurczakiem teiyaki na czele.

Jushi Sushi, ul. Rojna 94 (C.H. Czerwona Torebka), www.jushi-sushi.pl

Caffe Przy Ulicy

Caffe przy ulicy fot. Caffe przy ulicy FB

Na koniec zapraszamy was na Bałuty, gdzie przy Łagiewnickiej 120 ruszyła klimatyczna kawiarnia Caffe Przy Ulicy. Bardzo fajny lokal, jakich zdecydowanie brakuje poza centrum Łodzi łączy w sobie niezobowiązujący, ale przyjemny wystrój i proste choć niebanalne menu, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Wpaść możecie tu nie tylko na kawę i ciasta, ale także na śniadania i lunche (kanapki i sałatki) oraz na włoskie lody.

Caffe Przy Ulicy, ul. Łagiwenicka 120, www.facebook.com/caffeprzyulicy

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...