fbpx

Otwarcia

Wyjątkowo gorące wakacje mamy w tym roku. Nie mówimy tu jednak o pogodzie, a o zmianach na rynku. Zobaczcie, które lokale już funkcjonują, a które szykują się do otwarcia.

Cały ubiegły tydzień poświęciłyśmy nowym otwarciom. Odwiedziłyśmy FaBułę, Grubego Busa, Zestaw Obowiązkowy i Sushi w Dłoń. Na tym nie koniec – byłyśmy też w greckich delikatesach Athina, które z Widzewa przeniosły się na Piotrkowską 123 i w Sułtan Grill. Pamiętacie Ala Turka? Krótka była historia tureckiej restauracji z naprawdę fajnym jedzeniem (przynajmniej ja dobrze trafiałam) oraz wyjątkowymi problemami z personelem i zarządzaniem. Sułtan Grill to ten sam adres (Piotrkowska 59) i właściwie to samo menu, za to inny wystrój i właściciel. Oby ten miał lepszą rękę do pracowników.

Sułtan Grill

Na tym nie koniec: na dniach pisać będziemy o nowych kawiarniach (Biocoffee&more, Chimney Heaven i Parter) oraz o planowanych otwarciach miejsc, które jeszcze walczą z remontami i odbiorami Sanepidu. Było już o Caffe przy ulicy na Retkini i Da Velli, która kończy szykować lokal przy Piotrkowskiej 89. Na tym nie kończą się zmiany pod tym adresem. Nowych najemców ma również dawna Paleta Bieli – to dwóch młodych kucharzy, którzy właśnie wrócili z Francji. W podwórku będzie więc autorska kuchnia europejska, a od frontu amerykański Dunkin Donuts. Nasz Facebook pokazał, że wiele osób już ostrzy sobie zęby na słynne pączki. Mamy jeszcze jedną gorącą wiadomość – będzie ich można skosztować nie tylko na Piotrkowskiej, ale również w Manufakturze.

Biocoffee

Jeśli o Manu mowa, tu również czekają nas zmiany. Już niedługo okaże się, kto zostanie nowym gospodarzem lokalu, w którym przez wiele lat urzędowała Bella Napoli. Może ucieszy was wiadomość, że restauracja wcale nie znika z rynku – zajęła miejsce po Nowej Europie przy al. Kościuszki 106/116. W temacie kuchni włoskiej cały czas czekamy na otwarcie Vapiano w Sukcesji, zaś przy Piotrkowskiej 90 wkrótce będziemy mogli odwiedzić Zapiekarnię Bistro.   

Na koniec sezonowy news wakacyjny. Lada dzień na łódzkie ulice wyjedzie food truck z… tajskimi lodami (Bangkok będzie można spotkać przede wszystkim w parku Staromiejskim). Od tych tradycyjnych różni je przede wszystkim sposób przygotowania i forma podania. Więcej nie zdradzimy- czekajcie na naszą relację z otwarcia.

Podobne posty

Oto 13 restauracji, w których poczujecie jesienny klimat. Aromatyczne, rozgrzewające i otulające ...
Nadziane do granic możliwości croissanty, ociekające serem smash burgery i chrupiąca włoska pizza w ...
Kto ma ochotę na gyros i zapiekaną fetę? Nareszcie pojawiły się w karcie Santorini. Idzie nowe – ...