Karuzela Cafe

Fajne wnętrze, kącik dla dzieci, ale przede wszystkim szeroki wybór kaw z kopi luwak na czele.

Kawiarnia Karuzela zajęła jeden z parterowych lokali bloku położonego u zbiegu ulicy Sienkiewicza i Pasażu Schillera (wejście od pasażu). Pierwszej filiżanki kawy będzie się można napić w najbliższą sobotę od godziny 10.00. W tygodniu Karuzela będzie czynna od 9.00 do 21.00, od piątku do niedzieli od 10.00 do 22.00. Na jej gości będzie tu czekał nie tylko szeroki wybór kaw, ale również egzotycznych herbat, przekąsek i deserów.

Karuzela Cafe

Standardowo zacznijmy od wystroju. Nie będzie babcinej zbieraniny mebli i bibelotów, modnego ostatnio ascetycznego wnętrza z nutą Skandynawii, ani beżowo-brązowej kawiarnianej klasyki. Będzie kolorowo, radośnie, przestronnie, a równocześnie kameralnie i przytulnie. Fajnie wygląda tu biel skontrastowana z intensywnym granatem, wiosenną zielenią, fioletem czy czerwienią.

Karuzela Cafe

Kolorowe są fragmenty ścian, ale przede wszystkim wygodne, wyściełane meble. Do tego nawiązujące do nazwy zdjęcia karuzel, regał z porcelaną i oddzielnie urządzona strefa malucha.To nie jeden dziecięcy stolik z zabawką, a kącik z prawdziwego zdarzenia zorganizowany w oddzielnym pomieszczeniu (dobra wiadomość zarówno dla rodziców, jak i tych, którzy nie przepadają za dziećmi szalejącymi między stolikami).

Karuzela Cafe

W ofercie bardzo szeroki wybór kawy. Standardowe pozycje mieszczą się w przedziale cenowym 6-10 zł, poza espresso, cappuccino czy latte z ekspresu wypijemy tu także kawy z tygielka, smakowe oraz mrożone. W kawiarni będzie też funkcjonował sklepik z kawami i herbatami na wagę, porcelaną i akcesoriami do parzenia. Każdą z dostępnych w sklepiku kaw można oczywiście wypić na miejscu. Uwaga – to chyba pierwsze miejsce w Łodzi, które w swojej ofercie będzie miało kopi luwak, której autentyczność potwierdza stosowny certyfikat. Filiżanka ekskluzywnego naparu będzie kosztowała 40 zł, 100 g na wynos – 300 zł.

Karuzela Cafe

Poza napojami, w karcie znalazło się też miejsce dla drobnych przekąsek, kanapek (5-7 zł), sałatek (12 zł) i ciast. Już wkrótce Karuzela planuje organizację warsztatów parzenia kawy, w weekend spodziewać możemy się zaś animacji dla najmłodszych gości.

Karuzela Cafe

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...