fbpx

Restauracja Tulipan

Od środy przy ulicy Żeligowskiego 46 działa nowa restauracja Tulipan. Pamiętacie, jaki lokal funkcjonował w tym miejscu wcześniej?

Dobra widomość dla studentów, pracowników i mieszkańców okolic Placu Hallera. W miejscu zamkniętego kilka miesięcy temu Black Lion powstała restauracja Tulipan, która wcześniej funkcjonowała przy ulicy Wspólnej. Modyfikacji uległ nie tylko wystrój, ale przede wszystkim oferta kulinarna i godziny funkcjonowania. W tygodniu i niedzielę lokal czynny jest od 12.00 do 21.00, w piątek i sobotę jeszcze godzinę dłużej.

Restauracja Tulipan

Bywalcy Black Lion zapewne rozpoznają poprzednie wnętrze, jednak teraz zamiast żółtych akcentów postawiono na amarant. W tym kolorze utrzymane są krzesła, bieżniki na stołach i świeże tulipany nawiązujące do nazwy lokalu. Ciekawie ubarwiają dość eleganckie i ascetyczne wnętrze utrzymane w bielach i szarościach (nie mylić jednak z popularnymi w ostatnim czasie aranżacjami z odkrytą cegłą w tle). Ponieważ restauracja ma mieć rodzinny charakter, nie zabrakło także kącika zabaw dla dzieci.

Karta europejska z akcentem na kuchnię włoską i polską. Menu otwiera pizza na cienkim cieście przygotowanym z włoskiej mąki. Mała Margherita kosztuje 16 zł, duża 19 zł, najdroższą pozycją jest kompozycja z mozzarellą, dojrzewającą szynką, rukolą i pomidorem (28 i 31 zł). W Tulipanie zjemy tagliatelle własnej produkcji, a także przygotowywane na miejscu tortelloni i ravioli. Do makaronu możemy dobrać jeden z siedmiu sosów, każdy w cenie 18 zł. Są to między innymi śmietanowy sos ze szpinakiem i piersią kurczaka lub podgrzybkami i polędwiczkami wieprzowymi, sos na bazie trzech serów czy suszone pomidory z grzybami leśnymi i kurczakiem.

Restauracja Tulipan Dalej robi się bardziej polsko. Za porcję własnej roboty pierogów zapłacicie 12 zł, za zupy od 5 do 10 zł (do wyboru między innymi rosół, barszcz z uszkami i gulaszowa). Dania główne reprezentuje chociażby roladka drobiowa z serem pleśniowym w szynce parmeńskiej (23 zł), placek po węgiersku (23 zł), polędwiczki wieprzowe w sosie kurkowym (25 zł) czy kilogramowa golonka z zasmażaną kapustą (35 zł). Dla dzieci domowe nuggetsy, drobiowy burger lub naleśnik z nutellą, a na deser domowy sernik bądź ciasto czekoladowe.

Od poniedziałku do piątku w Tulipanie skorzystać można z oferty lunchowej za 15,99 zł (zawsze do wyboru są trzy zupy i trzy dania główne), w weekend wpaść zaś na rodzinny obiad. Każdy dorosły za zestaw zapłaci 24,99 zł (przy zamówieniu dwóch obowiązuje 50% rabatu na menu dla dzieci), w niedzielę obowiązkową pozycją jest oczywiście rosół.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...