Fot: Sukcesja

W najbliższy piątek wielkie otwarcie Sukcesji. Będą sklepy, kino i kręgielnia, ale nas oczywiście najbardziej interesuje oferta gastronomiczna.

Tak, tak, moi drodzy, w końcu napijecie się w Łodzi osławionej kawy ze Starbucksa (chociaż sojowa latte chyba jest już passe). To jednak nie jedyna nowość w Sukcesji. Poza konceptami dobrze znanymi z galerii handlowych, na łódzkim rynku zadebiutuje kilka nowych światowych marek.

Zacznijmy od początku. Sukcesja rusza w piątek o godzinie 10.00, a inauguracyjne atrakcje planowane są na cały nadchodzący weekend. W piątek będzie muzycznie, w sobotę artystycznie, a w niedzielę kulinarnie (czyli coś dla nas). O 12.00 rozpocznie się pokaz kuchni molekularnej, godzinę później na stanowisku do live cooking umieszczonym w food courcie wystąpi Pascal Brodnicki. Na pewno przygotuje on specjalne danie inspirowane Sukcesją – nic więcej nie wiadomo, gdyż szef kuchni przepis trzyma na razie w tajemnicy. Kolejne pokazy molekularne odbędą się o 15.00, 17.00 i 19.00 a przez cały czas dzieci będą mogły wziąć udział z zajęciach plastycznych i warsztatach małych kucharzy.

No to wracamy do nowych restauracji. Na pierwszy ogień Starbucks. Słynna amerykańska sieć ma już prawie 22 tysięcy lokali, więc dobrze, że w końcu posłuchali próśb internautów i otworzyli nam kawiarnię w mieście (fanpage na Facebooku zatytułowany Chcemy Starbucksa w Łodzi ma ponad 6 tysięcy lajków). Starbucksa chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, ale wspomnimy, że poza bogatą ofertą kaw i innych napojów, możemy tu także zjeść, zarówno na słodko jak i słono (sałatki, ciabatty, bajgle czy wrapy).

Na tym nie kończą się debiuty. W Sukcesji zagoszczą także pierwsze łódzkie lokale sieci Bioway, Mount Blanc, Guty Food i Vapiano. Jeżeli nazwy te niewiele wam mówią, wyjaśniamy: Bioway to zdrowe, wegetariańskie jedzenie, Mount Blanc – pijalnie czekolady, Guty Food – kuchnia azjatycka (firma wywodzi się z Czech) a na końcu chyba najbardziej oczekiwane włoskie przysmaki od Vapiano. Jej polskie restauracje do tej pory umiejscowione były jedynie w Warszawie. Lokal zostanie otwarty w październiku, wtedy zdradzimy wam więcej szczegółów dotyczących menu, wystroju i drzewka oliwnego, które zdobi każdy z punktów niemieckiej sieci.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...