P29

Zbliża się weekend, więc dziś zaprosimy was do miejsca, w którym wprawdzie się nie je, ale za to pije autorskie koktajle spod ręki finalisty polskiego wydania World Class, jednego z największych konkursów barmańskich na świecie.

 

Klubokawiarnia P29 mieści się przy Piotrkowskiej 29, ale nie wejdziecie do niej od strony deptaka. Skręćcie w Więckowskiego – za pierwszą bramą po lewej stronie znajdziecie niezwykle klimatyczne podwórko. Jakiś czas temu funkcjonowała tu Krańcoofka, teraz miejscem zajęli się Tomek i Bartek. Chłopaki nie są debiutantami – Tomek był współzałożycielem Klubokawiarni Kawalerka, Bartek pracował jako menager w Foto Cafe 102. Ekipę uzupełnia trzecia ważna osoba, którą Tomek i Bartek znają nie od dziś. To Bartek Wójcik – kilkukrotny finalista prestiżowego konkursu World Class. To właśnie on odpowiada za oryginalne koktajle P29.

P29

Klubokawiarnia działa od czwartku do niedzieli, otwiera się o 18.00. Jest czynna przynajmniej do 2.00 w nocy, ale raz na jakiś czas odbywają się tu imprezy trwające aż do świtu. Pierwsze, co zobaczycie na miejscu to niezwykły ogródek. To kameralne, prawie kwadratowe podwórko z charakterystycznymi, ciągnącymi się do dachu wieżyczkami, na których umieszczono punktowe oświetlenie. W tej przestrzeni stworzono kilkupoziomowe miejsca do siedzenia zrobione w dużej mierze ze skrzynek po napojach, a do tego spektakularną, zamontowaną wyżej scenę symbolicznie osłoniętą materiałem przypominającym żagiel. Tomek wspomina, że pytanie o budowę sceny było jedynym, jakie zadał podczas pierwszej wizyty przy Piotrkowskiej 29 (przed wynajęciem). Tak właśnie zaczęła się historia nowej klubokawiarni.    

P29

Poza podwórkiem do dyspozycji są jeszcze sale w piwnicy (na razie dostępna największa i część barowa). Klimatyczne oświetlenie, mix nowych i odrestaurowanych mebli, wydobyta, stara podłoga z lastriko. Za barem cały arsenał butelek z alkoholami. Są one niezbędne do przygotowywania klasyków, ale w P29 najważniejsze są autorskie koktajle w butelkach. Stworzenie niektórych zajmuje nawet ponad tydzień! To nie są zwykłe alkoholowe mixy, wiele z ich składników wymaga wcześniejszego gotowania, kiszenia, suszenia i jeszcze innych tajemnych zabiegów. Obecnie dostępnych jest 5 firmowych rodzajów, docelowo będzie ich 8 plus specjalne smaki opracowywane jedynie na imprezy tematyczne.

P29

Jeśli o imprezach mowa, śledźcie fanpage P29, bo dużo będzie się tu działo. Na scenie spotkać tu możecie DJ-ów oraz muzyków występujących na żywo. Klubokawiarnia będzie się też angażować w różnego rodzaju wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, na przykład na przelomie sierpnia i wrzesnia będzie współtworzyć Festiwal Eksploracji Miejskiej 2018. Raz w miesiącu P29 zaprasza na Czwartkowy Miesięcznik Koktajlowy, na którym zaprezentują kolejny wyskokowy napój (najbliższy termin 2 sierpnia, liczba butelek ograniczona), a już dzień później koktajle z goryczką w ramach projektu Secconi promującego kulturę Aperitivo.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...